Uldis Augulis komentē iespējamās izmaiņas pensionēšanās vecuma noteikšanā

© Ģirts Ozoliņš/MN

Vairākās Eiropas Savienības valstīs pensionēšanās vecums pārsniedz 65 gadus, piemēram Vācijā tie ir 68 gadi. Vai Latvijā varētu būt gaidāmas izmaiņas pensionēšanās vecuma noteikšanā, ņemot vērā, ka sākot ar nākamo gadu Latvijā pensionēšanās vecums būs 65 gadi.

"Nogaidīsim, kad mums būs 65 gadu pensionēšanās vecums. Sociālā budžeta stabilitāte pašlaik ir pietiekami laba, tāpēc mēs neredzam iemeslus, kāpēc vēl palielināt pensionēšanās vecumu," raidījumā "Nra.lv sarunas" pauda labklājības ministrs Uldis Augulis. Viņaprāt, pašlaik nebūtu īstais brīdis un nepieciešamība celt pensionēšanās vecumu. Sociālā budžeta situācija pašlaik nodrošinot pensiju ilgtspēju.

"Ir valstis, kur jau ir augstāks pensionēšanās vecums, piemēram, Vācijā - 68 gadi. Katra valsts pensionēšanās vecuma robežu vērtē pēc situācijas, kāda ir šajā valstī, lai tā ar sociālajām iemaksām varētu nodrošināt pensiju izmaksu. Tas ir stāsts par ilgtermiņa sociālo stabilitāti," intervijā teica U. Augulis.

Politika

Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 20. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu. Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 19. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.

Svarīgākais