VARAM pārdēvē par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju

© Ģirts Ozoliņš/MN

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas nosaka, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 1.jūlija tiks pārdēvēta par Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju.

Kā iepriekš informēja VARAM, ministrijas nosaukumu nolemts mainīt, ņemot vērā VARAM un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) gaidāmo reorganizāciju.

Līdz šī gada 30.jūnijam jāveic vides aizsardzības politikas jomas, izņemot dabas aizsardzības, un ar to saistīto funkciju un attiecīgā personāla, tiesību, saistību, mantas un budžeta programmu pārcelšanu no VARAM uz KEM.

Kā norāda ministrijā, jaunais nosaukums - Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija atspoguļojot iestādes digitālās transformācijas jomas kompetenci.

Ministrijas nosaukums esot svarīgs elements, kas atspoguļojot valsts vai valdības prioritātes un virzienus.

Pēc VARAM un KEM reorganizācijas, VARAM būs vadošā valsts pārvaldes iestāde tādās jomās kā dabas aizsardzība, reģionālā attīstība, pašvaldību attīstība un pārraudzība, teritorijas attīstības plānošana un zemes pārvaldība, valsts pārvaldes pakalpojumu pārvaldība, informācijas sabiedrības un digitālās transformācijas attīstības plānošana, koordinācija un pārvaldība, kā arī valsts pārvaldes digitālo tehnoloģiju pārvaldība.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš izskanēja iecere pārdēvēt VARAM par Dabas aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju jeb DARAM.

Politika

Floridas apgabala tiesnese Eilīna Kanona 15. jūlijā lika izbeigt federālo lietu pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu par slepenu dokumentu nepareizu glabāšanu, kas ir viens no četriem pret viņu vērstajiem kriminālprocesiem, raksta pravda.com.ua, atsaucoties uz "Reuter".