Ārlietu ministre Baiba Braže iestājusies "Jaunajā vienotībā" [papildināts]

© Dmitrijs Suļžics/MN

Ārlietu ministre Baiba Braže iestājusies politiskajā apvienībā "Jaunā vienotība" (JV), intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja politiķe.

Viņa skaidroja, ka līdz šim lēmumam bija jāiziet cauri nopietnam pārdomu procesam, jāsaprot, ko nozīmē darbs valdībā. Braže bija gandarīta par atbalstu Saeimā, ko viņa saņēma gan no koalīcijas, gan no daļas opozīcijas.

Braže tic partiju sistēmai, partijām kā demokrātiskām institūcijām Latvijā, tāpēc, viņasprāt, ja ir vēlme būt daļai no demokrātiskās sistēmas, tad partijas ir jāstiprina.

Viņasprāt, proeiropeiskās partijas Latvijā ir līdzīgas, tās ideoloģiski stipri neatšķiras, tomēr JV Bražei ir pazīstamāka. Politiķe apzinās, ka JV patlaban ir ierauta virknē skandālu, un viņa pārliecināta, ka partijai atklātā ceļā jātiek galā skandalozajām situācijām.

"Mans politiskais ceļš ir tikai sākumā. Tā bija liela izšķiršanās," rezumēja ministre.

"Braže ir kompetenta, spēcīga profesionāle, kuru respektē starptautiski. Viņa arī iedvesmo jauno vēlētāju paaudzi. Līdz ar to esam pārliecināti, ka kopā ar JV aug nākamie Eiropas politikas līderi, kas sevi pieteiks tuvākajos gados," norāda partijas "Vienotība" ģenerālsekretāre Signe Jantone un akcentē, ka politiskais spēks ir "dinamiskas izaugsmes trajektorijā".

Kā aģentūru LETA informēja JV pārstāve Anna Ūdre, "Vienotības" ģenerālsekretāre pozitīvi vērtē, ka partijā pašlaik iestājušies vairāki jauni biedri no Rīgas un reģioniem, tāpat interesi par iespēju iestāties partijā izrādot arī vairāki Latvijas pilsoņi ārvalstīs.

"Tas liecina, ka mūsu pārstāvētais politikas virziens ir moderns, uzticams, esam ar reālu un ilgstošu ietekmi, kas rada pozitīvas un mūsdienīgas pārmaiņas sabiedrībā," šādu pārliecību pauž Jantone.