Latvija veidos ciešāku dialogu ar Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm

© Unsplash

Latvijas vēstnieks Ēģiptē Andris Razāns 22. maijā iesniedzis akreditācijas vēstuli Arābu valstu līgas (AVL) ģenerālsekretāram Ahmedam Abulgeitam, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Sarunā ar AVL ģenerālsekretāru vēstnieks uzsvēra Latvijas apņēmību stiprināt likumos balstītu starptautisko kārtību un vēlmi veidot ciešāku dialogu ar Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm.

ĀM norāda, ka patlaban Arābu valstu līga ir vienīgā panarābiskā grupa, kurā sapulcētas visas arābu valstis. Tajā ir 22 dalībvalstis, kas atrodas Āfrikā un Tuvajos Austrumos: Alžīrija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Džibutija, Ēģipte, Irāka, Jemena, Jordānija, Katara, Komoru Salas, Kuveita, Libāna, Lībija, Maroka, Mauritānija, Omāna, Palestīna, Saūda Arābija, Sīrija, Somālija, Sudāna un Tunisija.

ĀM atzīmē, ka Eiropas Savienība (ES) un AVL ir nozīmīgi tirdzniecības un investīciju partneri un 2015.gadā uzsāka stratēģisku dialogu nolūkā attīstīt Eiropas un arābu valstu operatīvo sadarbību drošības jautājumos. Kolektīvi ES ir AVL lielākais tirdzniecības partneris. Turklāt ES ir lielākais investors AVL valstīs.

Svarīgākais