Atsevišķi deputāti vēlas Babītes, Carnikavas un Kandavas novadu atjaunošanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) atsevišķi deputāti plāno virzīt priekšlikumus par Babītes, Carnikavas un Kandavas novadu atjaunošanu, stāsta ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Vaicāts, vai šādus grozījumus varētu iesniegt arī ZZS kā frakcija, Rokpelnis skaidroja, ka tas ir "sarežģīts stāsts", jo partiju apvienības frakcijai kā koalīcijas partnerim ir jārīkojas atbilstoši.

Reizē ZZS "absolūti uzskata", ka diskusijai par iedzīvotāju vēlmju respektēšanu ir jābūt un politiskā spēka atsevišķu deputātu priekšlikumi būs veids, kā šo diskusiju veicināt, skaidroja frakcijas vadītājs. Atsevišķi ZZS parlamentārieši varētu rosināt izmaiņas arī attiecībā uz vēl kādu vai dažām citām pašvaldībām.

Vaicāts, vai šādas rīcības dēļ valdība un koalīcija nekļūs nestabila, Rokpelnis uzsvēra, ka neredz tam pamatu. Katrai no partijām ir savas prioritātes, un ZZS tie ir reģioni, akcentēja politiķis.

Taujāts sīkāk par ietekmi uz koalīcijas darbu, ja izmaiņas pašvaldību kartē tiktu panāktas, balsojot kopā ar opozīciju, politiķis aicināja tomēr sākumā sagaidīt, kā izvērtīsies lemšanas process.

Saeimas deputātiem pavērsies iespējas attiecīgos priekšlikumus iesniegt likumprojektā, kas paredz Varakļānu novada pievienošanu Madonas novadam. Priekšlikumus attiecīgajiem grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā varēs iesniegt pēc šonedēļ gaidāmā balsojuma Saeimā par konceptuālu atbalstu likuma izmaiņām.

Kā ziņots, gan koalīcijā esošā ZZS, gan opozīcijā pārstāvētais "Apvienotais saraksts" norādījuši uz nepieciešamību veikt vai nu uzlabojumus vai "kļūdu labojumu" pirms vairākiem gadiem veiktajā administratīvi teritoriālajā reformā (ATR).

Tikmēr koalīcijā joprojām nav vienošanās, cik plaši revidēt ATR, un par šo jautājumu turpinās savstarpējās diskusijas.

Politika

Piektdien, 19. jūlijā, ierīcēs, kurās darbojas operētājsistēma "Windows", radās globāla kļūme. Tas izraisīja tūkstošiem lidojumu atcelšanu, banku darbības un televīzijas raidījumu traucējumus utt. Mediji to nosauca par lielāko neveiksmi vēsturē.

Svarīgākais