TIEŠRAIDE: Deputāti lems par divu Vidzemes novadu apvienošanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Saeimas deputāti šodien konceptuāli skatīs grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas noteic Varakļānu novada pievienošanu Madonas novadam, informē Saeimas Preses dienests.

Savukārt, lai sekmētu daudzdzīvokļu māju atjaunošanu un atbilstošu uzturēšanu, galīgajā lasījumā parlaments plāno lemt par likuma grozījumiem, kas dos iespēju dzīvokļu īpašniekiem par mājai būtiskiem jautājumiem lemt arī tad, ja daļa iedzīvotāju neiesaistās šo jautājumu risināšanā.

Darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par kolektīvā iesnieguma "Latvijas lauku skolām būt" turpmāko virzību, kā arī deputātu pieprasījums satiksmes ministram par atlaižu atcelšanu reģionālajos komercreisos.

Saeimā iesniegti arī vairāki jauni likumprojekti, un to vidū ir interešu konflikta novēršanas likuma grozījumi, lai varētu novērst līdzšinējo praksi, ka valsts amatpersonas ieņem vadošus amatus valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās. Tāpat Saeimā iesniegti likuma grozījumi, kas paredz, ka par seksuālu uzmākšanos varēs piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro.

Saeimas Prezidija apstiprinātajā sēdes darba kārtībā iesniegtas vairākas izmaiņas, tostarp Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi darba kārtībā iekļaut alternatīvos grozījumus Komerclikumā, kas nepieciešami, lai akciju sabiedrības Uzņēmumu reģistrā varētu iesniegt arī nepilnīgi aizpildītu pirmreizējo akcionāru reģistru.

Savukārt Budžeta komisija lūgusi konceptuāli lemt par grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz atbalstu arī tiem hipotekāro kredītu ņēmējiem, kuri nesaņem kompensāciju par kredītu procentu maksājumiem, jo kredītdevēja banka atrodas likvidācijas procesā.

Ar sēdes darba kārtību var iepazīties šeit!

Svarīgākais