Partiju Saeimas vēlēšanu reitingā līderos izvirzījusies NA un ZZS

© Dmitrijs Suļžics/MN

Partiju Saeimas vēlēšanu reitingā līderos izvirzījusies "Nacionālā apvienība" (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma veiktās pētījuma centra SKDS aptaujas dati.

Aprīlī partiju reitingu līderos jau otro mēnesi ierindojas NA, kurai atbalsts ir nemainīgs - 8,1%. Otrajā vietā reitingā nonākusi ZZS ar 7,6% atbalstu, kas ir par 0,6 procentpunktiem vairāk nekā martā. Savukārt trešajā vietā ierindojusies "Jaunā vienotība" (JV), kas piedzīvojusi kritumu no 7,8% martā, un par viņiem aprīlī gatavi balsot 7,2% aptaujāto.

Ceturtajā vietā ierindojusies partija "Latvija pirmajā vietā" (LPV), kura aprīlī guvusi 6,6% atbalstu, kas ir par 0,8 procentpunktiem mazāk nekā martā. Savukārt piektajā vietā ir marta reitingu otrās vietas ieguvēji "Progresīvie", kuriem aprīlī bijis 6,5% atbalsts.

"Saskaņai" aprīlī balsi sola 5,8% aptaujāto, kas par 0,8 procentpunktiem vairāk nekā martā, "Apvienotajam sarakstam" (AS) - 5%, bet "Stabilitātei" - 4%, kas ir par 1,5% mazāk nekā martā. "Suverēnai varai" balsi sola 2,6% aptaujāto, kas ir vairāk nekā martā, kad tās atbalsts bija 2%.

Tālāk seko Jaunā konservatīvā partija, kurai balsi sola 1,6% aptaujāto, apvienība "Par" ar 1,4%, "Latvijas attīstībai" ar 1,2% un "Pamats LV" ar 1% atbalstu. Savukārt par "Platforma 21" balsot sola procenta piektā daļa aptaujāto, bet gandrīz pusotrs procents - par citām partijām.

Aprīlī līdz 28,3% pieaudzis neizlēmušo skaits, bet samazinājies to cilvēku skaits, kuri aptaujā teikuši, ka uz vēlēšanām nedosies. Martā tādu bija 13%, bet aprīlī - 11,6%.

Šie dati ir pārrēķināti arī, ņemot vērā, cik katras partijas atbalstītāji ir gatavi piedalīties vēlēšanās. Šādi pārrēķinot, Saeimā iekļūtu astoņas partijas - NA, JV, ZZS, "Progresīvie", LPV, "Saskaņa", AS un "Stabilitātei".