TIEŠRAIDE: Deputāti lems par to, līdz cikiem Latvijā ļaut tirgot alkoholu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Saeima šodien galīgajā lasījumā lems par izmaiņām Izglītības likumā, lai skolēni varētu atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, informē Saeimas Preses dienests.

Deputāti galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Krimināllikumā, ar ko paredzēts noteikt kriminālatbildību par mēģinājumu ar dziļviltojuma tehnoloģiju palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

Saeima otrajā lasījumā skatīs izmaiņas Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholu varēs iegādāties no 20 gadu vecuma, kā arī ierobežot tā tirdzniecības laiku.

Deputāti pirmajā lasījumā spriedīs par likuma izmaiņām, kas paredz noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem. Tāpat deputāti pirmajā lasījumā skatīs izmaiņas likumā, kas paredz profesionālās kompetences pilnveides laikā stipendiju pedagogiem, kuri ieguvuši skolotāja kvalifikāciju darba vidē balstītajā otrā cikla augstākās izglītības studiju programmā.

Saeimai būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū ir likuma grozījumi, kas citastarp paredz sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu jeb OCTA attiecināt arī uz elektroskrejriteņiem. Tāpat deputāti lems par Kriptoaktīvu pakalpojumu likuma projektu un ar to saistīto likumprojektu nodošanu komisijām. Tie paredz noteikt kriptoaktīvu tirgus darbību Latvijā.

Darba kārtībā ir arī deputātu iesniegtais lēmuma projekts par jauno Eiropas Savienības (ES) Patvēruma un migrācijas paktu.

Saeimas Juridiskā komisija lūgusi sēdes darba kārtību papildināt ar izmaiņām likumā un skatīt tās pirmajā lasījumā, lai ES zilās kartes turētājs varētu noteiktu laika periodu uzturēties pilsonības vai iepriekšējā mītnes valstī, nepierādot prombūtni attaisnojošu iemeslu.

Savukārt Ministru kabinets lūdzis darba kārtībā iekļaut likumprojektu par Rēzeknes pilsētas pašvaldības domes atlaišanu.

Ar sēdes darba kārtību var iepazīties šeit!

Politika

Vācijas ekonomikas izpētes institūti ceturtdien izteikuši pesimistiskas izaugsmes prognozes 2025.gadam, Eiropas lielākajai ekonomikai saskaroties ar politiskajiem riskiem gan iekšzemē, gan ārvalstīs.

Svarīgākais