Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Politika

Premjere: Kariņa lidojuma skandāls ir bijis gana destabilizējošs

© Dmitrijs Suļžics/MN

Ekspremjera Krišjāņa Kariņa (JV) lidojuma skandāls ir bijis gana destabilizējošs, tāpēc tagad galvenais uzdevums ir koncentrēties uz valdības darbu, šādu pozīciju intervijā TV3 pauda Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

"Šīs diskusijas nav palīdzošas valsts ekonomiskās attīstības kursam," norises ap lidojumu jautājumu raksturoja Siliņa, sakot, ka viņas galvenie uzdevumi tagad esot "spēt vadīt valdību un fokusēties uz uzdevumiem, kas šobrīd jādara".

Taujāta par kopējo "Jaunās vienotības" (JV) vērtējumu lidojumu lietai, premjere pauda, ka Kariņš ir demisionējis un uzņēmies politisko atbildību par notikušo, partija šo soli ir atbalstījusi, un tā savā ziņā arī esot JV pozīcija par notikušo.

Siliņa vairākkārt uzsvēra, ka pēc lidojumu skandāla ir svarīgi veikt uzlabojumus komandējumu organizēšanas kārtībā, lai ir pilnībā skaidrs, kāda rīcība kādos gadījumos ir nepieciešama. Nauda ir ļoti svarīga, bet svarīgs ir arī laika aspekts, par komandējumu organizēšanu piebilda politiķe.

Savukārt taujāta, kāpēc pēc Kariņa atkāpšanās no ārlietu ministra amata JV viņa sekotāju meklēja ārpus partijas rindām, Siliņa pauda viedokli, ka JV rindās joprojām esot ārpolitikā spēcīgi cilvēki, kā piemērus minot Zandu Kalniņu-Lukaševicu, Sandru Kalnieti un Irmu Kalniņu, bet viņas strādājot jau citos virzienos.

Siliņa ir pārliecināta, ka ārlietu ministra postenim aicinātā diplomāte Baiba Braže došot jaunu pienesumu politikai.