Latvija apstiprināta ANO Noziedzības novēršanas un krimināltiesību komisijas (CCPCJ) biedra amatā no 2025.līdz 2027.gadam, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).
Ministrija virzīja Latvijas dalību CCPCJ un turpinās darbu CCPCJ sesijās, nodrošinot nacionālo un starptautisko interešu pārstāvniecību un aizsardzību.
Latvija, iesaistoties CCPCJ, stiprinās dalībvalstu tiesību sistēmu, spēju atklāt, novērst un apkarot visu veidu organizēto noziedzību, nodrošinot vienlīdzīgas iespējas uz tiesiskumu, kā arī veidojot efektīvas, atbildīgas un iekļaujošas tiesībaizsardzības institūcijas visos līmeņos. Komisijā ir 40 dalībvalstis, biedru pilnvaru termiņš ir trīs gadi.
Latvijas kļūšana par biedru CCPCJ arī ļaus turpināt pakāpeniski izolēt Baltkrieviju un Krieviju no starptautisko organizāciju procesu norises.
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) norāda, ka Latvijas dalība CCPCJ dod iespēju stiprināt kontaktus ar valstīm no citiem reģioniem, kā arī balsot par CCPCJ kompetencē esošiem jautājumiem, piemēram, cīnoties pret narkotiku apriti, cilvēku tirdzniecību, uzlabojot noziedzības novēršanu, nepilngadīgo noziedzības problemātiku.
Pildot savu apņemšanos, Latvija turpina strādāt pie agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas starptautiskās izolācijas visos iespējamos veidos. Valstis, kas atbalsta un īsteno nežēlīgus kara noziegumus Ukrainā, nav tiesīgas sniegt savu viedokli par starptautisko, likumos balstīto kārtību, noziedzības novēršanu vai krimināltiesībām. Latvija CCPCJ komisijā ar savu līderības piemēru iestāsies par tiesiskuma un demokrātijas vērtībām laikā, kad tās ir īpaši apdraudētas.