Gaidāmas izmaiņas, iespējams, pat 2 ministru amatos [papildināts]

© Dmitrijs Suļžics/F64

LTV raidījums "Panorāma" vēsta, ka viņu rīcībā nonākusi informācija, ka ārlietu ministra amatam varētu tikt virzīta pašreizējā tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība").

Lībiņai-Egnerei esot pieredze ārpolitikā, vadot Latvijas delegāciju Eiropas Padomē. Tāpat viņai esot labas vairāku svešvalodu zināšanas.

Savukārt tieslietu ministra amatu tādā gadījumā varētu ieņemt pašreizējā tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna vai Saeimas jurisikās komisijas vadītājs Andrejs Judins.

Portāls NRA jau rakstija, ka Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), komentējot iespējamos ārlietu ministra amata kandidātus, nosauca Saeimas priekšsēdētājas biedres, bijušās Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukaševicas (JV) vārdu. Vairāk šeit

Ārlietu ministra amats būs vakants no 10. aprīļa, kad to atstās Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Saeima par jauna ārlietu ministra iecelšanu plāno lemt 11. aprīļa sēdē.

Savukārt TV3, arī atsaucoties uz neoficiālu informāciju, uzsvēra, ka Lībiņa-Egnere šādām pārmaiņām neesot piekritusi, līdz ar to varot secināt, ka jaunu ārlietu ministru JV vēl neesot izvēlējusies.

Politiķi ir pauduši cerības nākamo ārlietu ministru apstiprināt amatā nākamnedēļ. Politikas kuluāros kā iespējamie kandidāti ārlietu ministra amatam izskanējuši vairāki vārdi - bijusī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Saeimas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV), Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Baiba Braže, taču JV pagaidām publiski uzsvērusi, ka izvēlē vēl neesot izdarīta.

Politika

Nav nepieciešams atkāpties no atklātības normas amatpersonu atalgojuma publiskošanā, bet var diskutēt par tās pilnveidošanu, aģentūrai LETA teica "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Jurēvics, komentējot tiesībsarga paziņojumu par to, ka prasība publicēt amatpersonām aprēķināto atalgojumu katru mēnesi iestādes mājaslapā ir nesamērīga iejaukšanās tās privātajā dzīvē un neatbilst Satversmei.

Svarīgākais