Mieriņa brīdina par negatīvām sekām, ja sabiedrotie atslābtu Ukrainas atbalstīšanā.

© Romāns Kokšarovs/MN

Mieriņa šodien tikšanās laikā parlamentā ar Spānijas vēstnieku Latvijā Manuelu Alhamu Orenesu pārrunāja Krievijas izvērsto agresīvo karadarbību Ukrainā, kā arī sabiedroto atbalsta stiprināšanu Ukrainai, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja šajā kontekstā pauda, ka viena no sliktākajām lietām, kas pašlaik var notikt, ir sabiedroto atslābums un cerības, ka karš varētu beigties pats no sevis.

Mieriņa sarunā uzsvēra, ka Latvija augsti novērtē Spānijas militāro klātbūtni mūsu valstī. "Tas ir būtisks ieguldījums gan mūsu reģiona, gan kopējā NATO drošībā," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Ādažos dislocētajā NATO kaujas grupā Spānijai ir otrais lielākais kontingents pēc Kanādas, norāda Saeimā. Vēstnieks atzīmēja Spānijas nemainīgo atbalstu un izpratni par drošības izaicinājumiem aliansei un nepieciešamību stiprināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs.

Mieriņa akcentēja vairākus Saeimas pieņemtos lēmumus Ukrainas atbalstam, tostarp pirms nedēļas pieņemto Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un lopbarības produktu importa aizliegumu Latvijā. "Šo produktu imports veido daļu no tā finansējuma, ko Krievija izmanto karā pret Ukrainu," sacīja Saeimas priekšsēdētāju, paužot cerību, ka arī citas valstis sekos Latvijas piemēram.

Oreness apliecināja Spānijas atbalstu Ukrainai līdz tās uzvarai, kā arī akcentēja nepieciešamību stiprināt pret Krieviju vērstās sankcijas. Arī Mieriņa bija vienisprātis par nepieciešamību uzturēt sankciju jautājumu politiskajā dienaskārtībā Eiropas līmenī, lai neļautu Krievijai apiet tai piemērotās sankcijas.

Saeimas priekšsēdētāja un vēstnieks pārrunāja arī Latvijas un Spānijas sadarbību "Rail Baltica" projektā. ""Rail Baltica" ieņem nozīmīgu lomu aizsardzības sistēmā - tas kļūst par mūsu reģiona militārās mobilitātes mugurkaulu," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Tāpat puses pievērsās tūrisma veicināšanas iespējām starp mūsu valstīm, kā arī spāņu valodas apguves stiprināšanai Latvijas skolās.

Svarīgākais