Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Politika

Siliņa: Mēs turpināsim atbalstīt Baltkrievijas demokrātisko kustību, kuras mērķis ir brīvība

© Ģirts Ozoliņš/MN

Latvija turpinās atbalstīt Baltkrievijas tautas demokrātiskos centienus un opozīciju, kā arī stingri nosoda Aleksandra Lukašenko režīma veiktās represijas pret Baltkrievijas iedzīvotājiem. Tā, tiekoties ar Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa.

Ministru prezidente norādīja, ka Latvija pieprasa, lai Baltkrievijā tiktu atbrīvoti visi aptuveni 1500 politiski ieslodzītie. "Baltkrievijas valdošais režīms nepārstāv Baltkrievijas tautu. Mēs turpināsim atbalstīt Baltkrievijas demokrātisko kustību, kuras mērķis ir brīvība. Pieprasām represiju un cilvēktiesību pārkāpumu tūlītēju pārtraukšanu," uzsver E. Siliņa.

Ģirts Ozoliņš/MN

Ministru prezidente apliecināja, ka Latvija sniegs praktisku palīdzību, lai atbalstītu Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas centienus, dokumentējot un pierādot cilvēktiesību pārkāpumus Baltkrievijā. Tāpat Latvija joprojām būs droša vieta Baltkrievijas neatkarīgajiem žurnālistiem. E. Siliņa un S. Cihanouska pārrunāja turpmākās iespējas sniegt papildu politisku un cita veida atbalstu Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas centieniem.

Ģirts Ozoliņš/MN

Ministru prezidente pauda nosodījumu A. Lukašenko režīma darbībām, īstenojot hibrīdoperāciju uz Latvijas ārējās robežas, kā arī iesaistoties Ukrainas bērnu deportēšanā. E.Siliņa apliecināja, ka Latvija turpinās atbalstīt Baltkrievijas valdošā režīma starptautisko izolāciju, kā arī sankciju stiprināšanu.