Līdz septembrim pie administratīvās atbildības saukti 12 deputāti; piemēroti naudas sodi

© Dmitrijs SUĻŽICS, MN

Pie administratīvās atbildības no šī gada 14.aprīļa līdz 3.septembrim saukti 12 Saeimas deputāti. Par to ziņojumu Saeimai ceturtdien, 23.novembrī, sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra deputāti Mārtiņš Daģis, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Mārtiņš Felss un Kaspars Melnis pie administratīvās atbildības saukti par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā. Deputātiem piemērots naudas sods.

Deputātam Raivim Dzintaram izteikts brīdinājums par drošas distances vai intervāla neievērošanu, savukārt deputāts Edgars Tavars administratīvi sodīts ar naudas sodu par aizlieguma ceļa zīmju - 301., 319. vai 321. - prasību neizpildīšanu.

Ingmārs Līdaka saukts pie administratīvās atbildības par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 līdz 40 kilometriem stundā, bet Aleksejs Rosļikovs - no 21 līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru masa nepārsniedz 7,5 tonnas. Deputātiem piemērots naudas sods.

Deputāti Jefīmijs Klementjevs un Viktors Pučka saukti pie administratīvā atbildības, piemērojot naudas sodu par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu, savukārt deputātam Jurim Jakovinam naudas sods piemērots par medicīnisko atzinumu sniegšanas pārkāpumiem vai veselības aprūpes pārkāpumiem.

Deputātam Aināram Šleseram piemērots brīdinājums par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu.

Svarīgākais