Iekšlietu ministrs un arodbiedrības vadība vienojas par prioritātēm darbinieku noturēšanai

© F64

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) un Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) vadība vienojās par prioritātēm darbinieku noturēšanai un jaunu profesionāļu piesaistei iekšlietu dienestos, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Beate Barkāne-Iļjenkova.

Trešdien Kozlovskis tikās ar LIDA valdes priekšsēdētāju Armandu Augustānu. Abas puses ir vienisprātis, ka dienestos - Valsts policijā, Valsts robežsardzē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Iekšējās drošības birojā, Valsts policijas koledžā, Valsts robežsardzes koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldē - svarīgākais resurss ir motivētas, profesionālas un zinošas amatpersonas. Tādēļ ir izšķirīgi svarīgi darīt visu, lai noturētu dienestos esošos darbiniekus un piesaistītu jaunus profesionāļus, primāri to risinot ar konkurētspējīgu atalgojumu un sociālajām garantijām.

Valsts drošība ir neapstrīdama prioritāte, tādēļ iekšlietu dienestos primāri un neatliekami ir risināmi personāla jautājumi, pauž Kozlovskis. "Esam valdībā vienojušies, ka 2024.gadā tiks turpināta pērn uzsāktā atlīdzības palielināšana amatpersonām par 10%, vienlaikus šobrīd strādāju pie tā, lai panāktu, ka straujāk tiek izlīdzinātas krasās atšķirības atlīdzībā, ko saņem iekšlietu dienestos un NBS strādājošie. Viens no risinājumiem ir vienoties par konkrētu atalgojuma celšanas grafiku vidējā termiņā budžetā. Konsultācijas ar sociālajiem partneriem šajā procesā ir nozīmīga sastāvdaļa."

Tikšanās laikā tika apspriests arī izdienas pabalsta jautājums. Iekšlietu ministrs informēja arodbiedrības vadību, ka izdienas pabalsts tiks izmaksāts likumā paredzētajā kārtībā. Šis pabalsts pienākas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi pēc katriem pieciem nepārtrauktiem dienesta gadiem iekšlietu sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē, izdienu uzskaitot ar 2014.gada 1.janvāri. Izdienas pabalsta apmērs ir noteikts triju mēnešalgu apmērā atbilstoši pēdējam amatam.

Politika

“Neaizrijies! Neapvemies!” – šie spožie vārdi, kurus premjere Evika Siliņa Saeimas zālē veltīja deputātam Edvardam Smiltēnam, viņai vilksies pakaļ kā dubļains striķa gabals. Bet varēja notikt arī citādi, ja vien iedomātās debesīs dzīvojošā premjere būtu vismaz nojautusi, ka pēc tādas neglītas izgāšanās vajag atvainoties. Tas būtu pašsaprotami. Aptaujāju, ko par to domā valsts augstās amatpersonas un politologs.

Svarīgākais