Svētdiena, 1.oktobris

redeem Lāsma, Zanda, Zandis

arrow_right_alt Politika

Kariņš ES ārlietu ministru neformālajā sanāksmē uzsver ilgtermiņa atbalstu Ukrainai

© Dmitrijs Suļžics/F64

Piedaloties Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Ņujorkā, ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēris ilgtermiņa atbalstu Ukrainai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Pirmdien, 18.septembrī, Kariņš piedalījās ES ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Ņujorkā, uzsākot ANO Ģenerālās asamblejas Augsta līmeņa nedēļu. Sanāksmē notika viedokļu apmaiņa par Krievijas agresiju pret Ukrainu, kā arī situāciju Sāhilā un tās ietekmi uz plašāku reģionu.

Diskusijā īpaša uzmanība tika pievērsta ES visa veida ilgtermiņa atbalstam Ukrainai, tai skaitā spējai ātri un nepieciešamos apjomos atbalstīt Ukrainas bruņotos spēkus. Kariņš uzsvēra nepieciešamību vienoties par ilgtspējīgu finansējuma risinājumu Ukrainas atbalstam Eiropas Miera mehānisma ietvaros.

Sanāksmē izskanēja plašs atbalsts ciešākai ES sadarbībai ar globālajiem partneriem, lai skaidrotu Krievijas kara Ukrainā radīto seku pasaulē iemeslus un veicinātu atbalstu Ukrainai. Lai to sekmētu, arī Latvijas ārlietu ministram šīs nedēļas laikā plānota virkne divpusējo tikšanos ar Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm.