Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Politika

Ašeradens valdības lēmumu par budžetu prognozē tuvāk novembrim

© Kaspars Krafts/F64

Ņemot vērā darba apjomu ministrijās pie valsts budžeta, valdība lēmumu par budžeta projekta apstiprināšanu un virzīšanu skatīšanai Saeimā varētu pieņemt tuvāk novembrim, aģentūrai LETA pieļāva finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Reizē finanšu ministrs uzsvēra, ka nemainās plāns budžetu pieņemt tā, lai tas varētu stāties spēkā 2024.gada 1.janvārī.

Līdz šim ticis pieļauts, ka valdībai budžeta projekts būtu bijis jāsagatavo līdz 15.oktobrim. Tagad Ašeradens pieļauj ne vairāk kā dažu nedēļu nobīdi no šī datuma, lai novērstu riskus, kas būtu saistīti ar to, ka ministriju darbiniekiem lielā darba apjoma un ierobežotā laika dēļ nāktos strādāt pa naktīm.

Lai kvalitatīvi sagatavotu budžeta projektu, pēc politiķa vārdiem, nepieciešama maza laika rezerve, bet finanšu ministrs neredz nekādu apdraudējumu tam, ka budžets stātos spēkā 1.janvārī.

"Jaunās vienotības" viens no līderiem skaidroja, ka jāņem vērā arī citas lietas, tajā skaitā, ka pie valsts budžeta veidošanas strādās arī jauni kolēģi, kā arī nepieciešamais saskaņojums ar Eiropas Komisiju.

Līdz ar to Ašeradens iesniedzis priekšlikumu grozījumiem likumā par budžetu un finanšu vadību, kas paredz noteikt, ka, ja 15.oktobrī ir pagājuši mazāk kā četri mēneši kopš Ministru kabineta apstiprināšanas, tad valsts budžeta likumprojekts iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad parlaments apstiprinājis valdību.

Finanšu ministrs skaidro, ka piedāvātais priekšlikums likuma grozījumiem ir atbilstoša sistēmiska pieeja attiecībā gan uz jauno Ministru kabinetu, gan uz citām valdībām nākotnē, ja tās tiktu apstiprinātas nosacīti īsi pirms 15.oktobra.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem līdzīgi norādīja, ka valdība nekavēsies ar darbu pie budžeta veidošanas.

Valdības vadītāja pavēstīja, ka otrdien koalīcijas partneriem paredzēta saruna par valsts budžeta prioritātēm, tāpat šonedēļ par to paredzēts sākt sarunas ar nozaru ministriem.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) pirmdien norādīja, ka koalīcija vienojusies, ka valsts budžeta veidošanā primāri tiks ņemtas vērā lielās prioritātes - drošība, veselības aprūpe un izglītība.