Vitenbergs: ekonomiska, militāra un humāna palīdzība Ukrainai kavējas, jo valstu transporta infrastruktūras nav pietiekami savienotas

© Ģirts Ozoliņš/F64

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs pirmdien, 4.septembrī, piedalījās deviņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministru apaļā galda diskusijā par iespējām un izaicinājumiem transporta infrastruktūras finansēšanā. Sanāksmes laikā dalībnieki parakstīja Deklarāciju par atbalstu transporta infrastruktūras attīstībai.

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs 4.septembrī atrodas darba vizītē Polijas pilsētā Krakovā, pārstāvot Latviju augsta līmeņa forumā - deviņu ES dalībvalstu ministru apaļā galda diskusijā par iespējām un izaicinājumiem transporta infrastruktūras finansēšanā.

"Esošajos apstākļos redzam, ka ekonomiska, militāra un humāna palīdzība Ukrainai kavējas, jo valstu transporta infrastruktūras nav pietiekami savienotas. Mums Latvijā un visā reģionā nepieciešamas investīcijas ceļu tīkla uzlabošanā, dzelzceļa, ostu un lidostu infrastruktūrās. Esošais Eiropas fondu finansējums nav pietiekams, tādēļ ar mūsu reģiona un līdzīgi domājošām ES valstīm vienojamies kopīgā pozīcijā, lai panāktu līdzekļus papildus projektiem un investīcijām," uzsver satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

Sanāksmes laikā ministrs uzsvēra, ka ES fondu piesaiste Latvijai ir ļoti būtiska, un ir paveikti nozīmīgi darbi Eiropas transporta vienotā (TEN-T) tīkla infrastruktūras pilnveidei. Tāpat tika runāts par Rail Baltica projekta īstenošanas nozīmīgumu, militārās mobilitātes līdzekļu svarīgumu, kā arī to, ka vajadzības mūsdienu ģeoplolitiskajos apstākļos tikai pieaug. Tāpat kā vairums klātesošo ministru atzina, arī Latvijai ir liels izaicinājums salāgot vajadzības ar pieejamo finansējumu.

Forumā tika parakstīta Deklarācija par vienotu nostāju jautājumos par ES finansējumu stratēģiski svarīgiem transporta projektiem, kopīgi atbalstot transporta infrastruktūras attīstību.

Pasākumu rīko Polijas Infrastruktūras ministrs un tajā piedalīsies ES dalībvalstu, kā arī NATO un EK augsta līmeņa pārstāvji.