Kuluāros izskan versija, kuras partijas varētu veidot nākamo valdību

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Kamēr Rīgas pilī nav sākušās konsultācijas par jaunās valdības veidošanu, par tās aprisēm lielas skaidrības nav. Tomēr kuluāros kā ticamu min koalīciju, ko veidotu četri politiskie spēki – “Jaunā Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), “Progresīvie” un arī “Apvienotais saraksts”, vēsta "TV3 ziņas".

Vienā valdībā ar to gatavi strādāt pārējie potenciālie partneri. Savukārt “Apvienotais saraksts” uzsver, ka Aivara Lemberga dēļ tas joprojām atsakās sadarboties ar ZZS.

Valdībai, ko pats ar savām rokām gāzis premjers Krišjānis Kariņš (JV), Saeimā bija 54 balsu vairākums. Ja ar jaunas koalīcijas izveidošanu vainagotos “Jaunās Vienotības” sarunas ar opozīcijas partijām ZZS un “Progresīvajiem”, kas ilgušas visu vasaru, pārsvars parlamentā saruktu līdz 52 balsīm.

Ja trīs politiskajiem spēkiem pievienotos arī “Apvienotais saraksts”, koalīcijai Saeimā būtu 67 balsu vairākums. Sadarbību ar šo apvienību ir gatava turpināt gan “Jaunā Vienotība”, gan divi pārējie potenciālie partneri.

Arī LTV raidījums "Panorāma" ziņo, ka Saeimas kuluāros kā visoptimālākais nākamās koalīcijas iespējamais modelis tiek vērtēta koalīcija ar četrām partijām - "Jauno Vienotību", Zaļo un Zemnieku savienību, "Progresīvajiem" un "Apvienoto sarakstu".

Tā kā gan "Progresīvie", gan Nacionālā apvienība ir izteikuši ideoloģiskas pretenzijas vienam pret otru un nevēlēšanos strādāt kopā, tad Nacionālā apvienība varētu tikt atstāta opozīcijā.

Četru partiju koalīcijai Saeimā būtu 67 balsis.

Tas, kāda būs nākamā koalīcija, būs zināms pēc partiju konsultācijām, kas sāksies nākamnedēļ.

Politika

Vācijas ekonomikas izpētes institūti ceturtdien izteikuši pesimistiskas izaugsmes prognozes 2025.gadam, Eiropas lielākajai ekonomikai saskaroties ar politiskajiem riskiem gan iekšzemē, gan ārvalstīs.

Svarīgākais