Vitenbergs otrdien tiksies ar "Škoda Vagonka" vadību

© Romāns Kokšarovs/F64

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) otrdien tiksies ar Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" vadību, lai pārrunātu jauno elektrovilcienu piegādi, aģentūrai LETA pavēstīja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Gulbe.

Pēc tikšanās paredzēta preses konference.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" Vitenbergs iepriekš sacīja, ka vēlas saprast, cik tālu ir pavirzījies process, jo pēc viņa rīcībā esošās informācijas, jauno elektrovilcienu tehniskā sertifikācija ir beigusies, kā arī ir veikti izmēģinājumi visās elektrificētajās līnijās Latvijas teritorijā.

Jau vēstīts, ka šogad jūnijā "Škoda Vagonka" pārstāvji paziņoja, ka jaunos elektrovilcienus "Pasažieru vilcienam" plāno nodot rudenī nevis vasaras beigās, kā bija plānots iepriekš.

"Škoda Vagonka" pārstāvji skaidroja, ka piegādes grafiku izjauca Krievijas agresija Ukrainā - nācās atteikties no sākotnējā plāna transportēt vilcienu sastāvus pa dzelzceļu, sākotnējās to pārbaudes veicot slēgtā testēšanas trasē. Šīs izmaiņas loģistikā radīja aizkavēšanos, jo jaunie vilcieni ir jāsamontē īrētās telpās Rīgā.

Pēc kompānijā minētā, "Škoda Group" līdz 2023.gada beigām piegādās kopumā 23 vilcienus, atlikušos deviņus vilcienus piegādājot 2024.gada pirmajā pusē.

Tāpat ziņots, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Saulkrastu un Jelgavas virzienā. Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums ir 109 metri. Katrā vilcienā ir sēdvietas 436 pasažieriem un stāvvietas 454 pasažieriem.

Visa projekta kopējās izmaksas ir 257,889 miljoni eiro, tostarp 23 no pavisam 32 jauno elektrovilcienu sastāvu iegāde plānota ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 114,211 miljonu eiro apmērā.

Politika

ASV Demokrātu partijas atbalstītāji svētdien pēc prezidenta Džo Baidena paziņojuma par izstāšanos no vēlēšanu cīņas Kamalas Herisas vēlēšanu kampaņai platformā "ActBlue" saziedojuši vairāk nekā 55 miljonus dolāru, vēsta tīmekļa izdevums "Politico"

Svarīgākais