Pirmdiena, 27.marts

redeem Gustavs, Gusts, Tālrīts

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Krimas referenduma gadadiena: ĀM visstingrākajā veidā nosoda Krievijas rīcību

© Reuters/Scanpix/LETA

Neleģitīmā Krimas referenduma gadadienā Ārlietu ministrija (ĀM) visstingrākajā veidā nosoda Krievijas rīcību.

ĀM norāda, ka 2014.gada 16.martā Krimā un Sevastopoles pilsētā nelikumīgi tika rīkoti tā dēvētie referendumi par pievienošanos Krievijai.

ĀM uzsver, ka Krimas nelikumīgā aneksija aizsāka neprovocētu un neattaisnojamu agresiju pret Ukrainu un tās teritoriālo vienotību, ko Krievija noziedzīgi turpināja 2022. gadā.

Pēc pilna apjoma militārās agresijas uzsākšanas pret Ukrainu, Krievija cenšas nelikumīgi anektēt okupētos Doņeckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalus Ukrainā.

ĀM visstingrākajā veidā nosoda Krievijas rīcību, kas ir rupjš starptautisko tiesību, tai skaitā ANO Statūtu, pārkāpums. Latvija neatzina un nekad neatzīs viltus referendumu rezultātus un Krievijas centienus nelikumīgi anektēt okupētās Ukrainas teritorijas. Latvija atzīst Ukrainas teritoriālo vienotību tās starptautiski noteiktajās robežās.

ĀM akcentē, ka Krievija ir pilnībā atbildīga par tās agresiju pret Ukrainu. Atbildīgajiem par pastrādāto agresijas noziegumu pret Ukrainu un necilvēcīgajiem Krievijas bruņoto spēku noziegumiem pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un militārpersonām ir jāstājas tiesas priekšā.