Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Politika

Vienojas politisko atbildību par digitālo jomu uzticēt VARAM

© Gints Ivuškāns/f64

Topošās koalīcijas partneri panākuši vienošanos, ka par digitālo jomu politiski atbildīga būs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), aģentūrai LETA pastāstīja viens no partiju apvienības "Jaunā vienotība" līderiem, topošais finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl paredzēts diskusijas kopā ar Satiksmes ministriju (SM) par to, kuras ar digitālo jomu saistītās SM struktūrvienības varētu pārcelt uz VARAM.

Paredzēts saglabāt pašreizējo VARAM nosaukumu, piebilda JV politiķis.

Panākto vienošanos sarunā ar aģentūru LETA akcentēja arī AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars. Politiķis norādīja, ka pienācis laiks sakārtot digitalizācijas procesu, kas pašlaik ir sadrumstalots pa dažādām nozarēm.

Lai darbības šajā jomā apvienotu, būs jāveic liels darbs Ministru kabineta komitejās, kā arī jārēķinās ar kādu ierēdņu pretestību izmaiņām, pauda Tavars.

Kā ziņots, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam "Apvienotais saraksts" ir izvirzījis Saeimas deputāta Māra Sprindžuka (AS) kandidatūru. Savukārt par satiksmes ministru kļūs "Nacionālās apvienības" pārstāvis Jānis Vitenbergs.