Arturs Toms Plešs bažīgs par jaunās valdības veiktspēju

© Ketija Keita Krastiņa/F64

Sekojot līdzi valdības veidošanas procesam un topošās koalīcijas neveiksmēm šodienas Saeimas Juridiskajā komisijā, kas atkārtoti noraidīja jauna Klimata un enerģētikas ministra un ministru biedru posteņu izveidi, partijas “Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājs un pašreizējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs uzskata, ka šis ir bažīgs signāls jaunās valdības veiktspējai.

“Pirmo nopietno testu jaunajā Saeimā valdību veidojošā koalīcija, šķiet, nav izturējusi, un redzot, cik nesekmīgi sokas ar šādu atbildīgu jautājumu virzīšanu jauna ministra izveidē, jautājums kļūst arvien aktuālāks: vai šādu pašu muļļāšanos varam sagaidīt arī valdības darbā? It īpaši ņemot vērā, ka nākamajai valdībai būs jārisina izteikti problemātiski jautājumi, kas skar kā katru Latvijas iedzīvotāju, tā būtiski ietekmē tautsaimniecības attīstību - ekonomika, enerģētika, izglītība, digitālā transformācija. Tā vietā, lai publiski veidotu jaunu ministriju, uzskatu, ka drīzāk nepieciešama plašāka Ministru kabineta pārveide, lai elastīgāk un veiksmīgāk varētu risināt dažādus pārnozaru jautājumus, kas tuvākajos gados ieņems arvien būtiskāku lomu,” saka Artūrs Toms Plešs.

Tāpat ministrs Artūrs Toms Plešs un partija “Latvijas attīstībai” pauž nostāju, ka būtu nepieciešams paplašināt klimata un enerģētikas ministra funkcijas, iekļaujot ministra atbildību arī par vides komponenti, lai vides un dabas aizsardzības jautājumi nevis tiktu atstāti otrajā plānā, bet ietu roku rokā ar klimata mērķu sasniegšanu.

Svarīgākais