Otrdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Politika

Kariņš: Nav neviena nepārvarama šķēršļa, lai veidotu četru partiju koalīciju

© Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Nav neviena nepārvarama šķēršļa, lai veidotu četru partiju koalīciju, kuru veidotu "Jaunā vienotība" (JV), Nacionālā apvienība (NA), "Apvienotais saraksts" (AS) un "Progresīvie", šodien pēc tikšanās ar "Progresīvajiem" sacīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Premjers uzsvēra, ka četru partiju dalība koalīcijā nodrošinātu spēcīgas valdības izveidošanu.

Abu partiju pārstāvji pārrunāja valsts ekonomisko izaugsmei, drošības un izglītības jautājumus, un "Progresīvie" pauduši, ka atbalsta aizsardzības budžeta palielinājumu un valsts ārējo un iekšējo drošību redz kā svarīgu prioritāti, par sarunas rezultātiem informēja Kariņš.

Tāpat "Progresīvie" pauduši atbalstu Valsts aizsardzības dienesta izveidošanai un pārējai uz izglītību latviešu valodā visos līmeņos.

Ņemot vērā ideoloģisko uzskatu atšķirības vairāku partiju starpā, Kariņš pieļāva, ka, izveidojot koalīciju, būtu arī "jāvienojas nevienoties" vienā vai vairākos jautājumos.

Vaicāts, vai ir termiņš, līdz kuram jābūt skaidrībai, kuras partijas veidos koalīciju, JV līderis pauda, ka pašlaik ir svarīgi partijām turpināt runāt vienai ar otru un ka pašlaik ir "pieslīpēšanās laiks", īpaši iepazīstoties ar divu jauno partneru pozīcijām, kuri nav pašreizējā koalīcijā.

Kariņam ceturtdien un piektdien jāpiedalās neformālajā Eiropadomē Prāgā, Čehijā, un paredzēts, ka sarunas ar partijām par valdības veidošanu JV līderis turpinās nākamnedēļ.

Kā ziņots, NA un AS ir paudušas iebildumus vai skepsi par koalīcijas veidošanu ar "Progresīvajiem".

Jau vēstīts, ka 14.Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza JV, kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, seko Zaļo un zemnieku savienība - 16, AS - 15, NA - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10 un "Latvija pirmajā vietā", kura ieguvusi deviņus mandātus.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm