Krievija izraidījusi Latvijas aizsardzības atašeju

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Krievija pagājušajā nedēļā izraidījusi Latvijas aizsardzības atašeju, pulkvedi Jāni Dreimani, paziņojusi Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

Krievijas Ārlietu ministrija 28.aprīlī pavēstīja, ka no valsts izraida septiņus Baltijas valstu un Slovākijas diplomātus. No Latvijas vēstniecības darbiniekiem Krievija bija jāpamet viena diplomātam. Šādu soli Krievija spēra pēc tam, kad Latvija, solidarizējoties ar Čehiju, bija izraidījusi Krievijas militāro atašeju Latvijā Ruslanu Ušakovu.

Maskava šo valstu pārstāvjiem izteica stingru protestu par Krievijas diplomātu izraidīšanu, solidarizējoties ar Čehiju.

Uzreiz pēc Krievijas lēmuma Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) aģentūrai LETA neatklāja, kuram Latvijas pārstāvim jāatstāj kaimiņvalsts, taču šodien AM izplatītajā paziņojumā teikts, ka izraidītais ir Dreimanis.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien ticies ar pulkvedi, lai pateiktos viņam par darbu, pildot Latvijas aizsardzības atašeja Krievijā dienesta pienākumus. "Dreimanis ir pieredzējis aizsardzības atašejs un militārais diplomāts. Savā profesionālajā darbībā viņš ir godam pārstāvējis mūsu valsts intereses, iemantojot cieņu un augstu novērtējumu starp pašmāju un ārvalstu kolēģiem," sacījis Pabriks.

Iepriekš Dreimanis ir bijis Latvijas aizsardzības atašejs Gruzijā, Azerbaidžānā, Bulgārijā un Turcijā ar rezidenci Gruzijā, kā arī nerezidējošais atašejs Dānijā, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā.

Latvijas aizsardzības atašeja Krievijā dienesta pienākumus pulkvedis Dreimanis pildīja no 2020.gada 21.septembra. Viņš bija pirmais Latvijas aizsardzības atašejs, kurš pēc ilgāka pārtraukuma rezidēja Maskavā.

Jau ziņots, ka nesen Latvija, Lietuva un Igaunija, solidarizējoties ar Čehiju un konsultējoties ar sabiedrotajiem Eiropas Savienībā (ES) un NATO, paziņoja, ka izraida no valsts atsevišķus Krievijas diplomātus. Latvija no valsts izraidīja Ušakovu, par kuru nesen masu mediji rakstīja, ka viņš piedalījies mājas ballītē, tādējādi pārkāpjot Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības.

Tādējādi visas trīs Baltijas valstis apliecinājušas atbalstu Čehijai, kura 17.aprīlī izraidīja 18 Krievijas diplomātus, kas saskaņā ar Čehijas izlūkdienesta atzinumu ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti. Kā ziņots, atbildot uz to, Krievija izraidīja 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus.

Lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus Čehijas varasiestādes pieņēma, nonākot pie slēdziena, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar sprādzienu munīcijas noliktavā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!