Šuplinskas ieņēmumi pērn nav būtiski mainījušies; prezidents uzkrājis 436 000 eiro

 
©pexels.com

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ieņēmumi pērn sasniedza 70 976 eiro, kas ir par 755 eiro mazāk nekā 2019.gadā, liecina viņas iesniegtā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) valsts amatpersonu deklarācija. 

2019.gadā izglītības un zinātnes ministres ieņēmumi bija 71 731 eiro.

Kā liecina deklarācija, Šuplinskas ieņēmumus pērn lielākoties veidoja alga par ministres darbu - 68 229 eiro, kā arī alga par darbu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un pabalsts 803 eiro apmērā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Tāpat izglītības un zinātnes ministrei bezskaidrās naudas uzkrājumos ir 11 500 eiro un īpašumā pieder 2005.gada vieglā automašīna "Honda CRV", kura reģistrēta 2018.gadā.

Šuplinskai īpašumā pieder dzīvoklis Rēzeknē, savukārt Rīgā ir dzīvoklis lietošanā.

Līdztekus ministres pienākumiem Šuplinska pildīja arī vadošās pētnieces un profesores pienākumus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Tāpat ministre uzņēmās valdes locekles uzdevumus Latgaliešu kultūras biedrībā, viceprezidentes darbus "UNESCO" Latvijas Nacionālajā komisijā un padomes locekles pienākumus Sabiedrības integrācijas fondā.

Valsts prezidents Egils Levits ir uzkrājis 436 222 eiro, kas ir par 145 393 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt finanšu instrumentos viņš ieguldījis nepilnu miljonu eiro, proti, 811 439 eiro, liecina Levita valsts amatpersonas deklarācija par 2020.gadu.

Valsts pirmā persona deklarējusi 325 263 eiro uzkrājumus "Luminor Bank" Latvijas filiālē un 110 959 eiro bankā "Banque et Caisse D'epargne de L'etat" Luksemburgā.

Savukārt finanšu instrumentos Valsts prezidents ir ieguldījis 811 439 eiro. Levitam ir līdzekļi četros ieguldījumu fondos - kopumā 294 091 eiro vērtībā, kā arī citi ieguldījumi 517 346 eiro vērtībā.

Tāpat deklarācijā norādīts, ka prezidents ieņēmis valdes locekļa amatu Eiropas publisko tiesību asociācijā "Societas Iuris Publici Europaei".

Kopīpašumā Valsts prezidentam Rīgā pieder zeme un nekustamie īpašumi, kas deklarācijā klasificēti kā "pārējie". Tāpat kopīpašumā viņam pieder divi zemes gabali un ēkas Rīgā, divi zemes gabali un ēkas Engures novadā. Levitam pieder divi dzīvokļi Rīgā, viens dzīvoklis Cēsīs, divi zemes gabali Mārupes novadā un nekustamais īpašums Engures pagastā.

Pagājušā gada deklarācijā norādīts, ka algā no Valsts prezidenta kancelejas Levits saņēmis 71 520 eiro, savukārt procentos no "Luminor Bank" - 266 eiro. Savukārt kompensācijā no Eiropas Savienības tiesas viņš saņēmis 181 610 eiro, bet pensijā no Vācijas - 696 eiro. Mantojumā no Daces Valdas Oses Levits saņēmis 201 495 eiro. Levits deklarējis parādsaistības 5495 eiro apmērā.

Prezidenta īpašumā ir 2009.gadā ražota "Mercedes Benz A160" automašīna.

LETA jau ziņoja, ka no 15.februāra līdz 1.aprīlim, ieskaitot, valsts amatpersonām ir pienākums VID iesniegt valsts amatpersonas kārtējo gada deklarāciju par 2020.gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Valsts amatpersonas deklarāciju, tāpat kā citus VID iesniedzamus dokumentus, iespējams iesniegt EDS, autorizējoties ar internetbankas rekvizītiem, eID, eParakstu vai "eParaksts mobile". Tādējādi, ja ir nozaudēts VID piešķirtais EDS identifikators un parole, to vairs nav nepieciešams atjaunot.

Valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtība ir noteikta likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un Ministru kabineta 2002.gada 22.oktobra noteikumos "Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas, reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti".

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!