ASV pieprasa Krievijai paskaidrot sava karaspēka koncentrēšanu pie Ukrainas robežas

 
©TASS/SCANPIX/LETA

ASV Aizsardzības ministrija otrdien pieprasījusi Krievijai paskaidrot savus nolūkus, kādos pie Ukrainas robežas tiek koncentrēts tās karaspēks.

Pentagona pārstāvis Džons Kirbijs norādīja, ka Krievija nav, kā tas tradicionāli pieņemts, paziņojusi par mācību rīkošanu, savus nolūkus atstājot miglā tītus un vairojot spriedzi reģionā.

"Mēs aicinām Krieviju skaidrāk atklāt savus nolūkus attiecībā uz to, ko viņi iesāks ar tik masīviem spēkiem pie robežas," preses konferences laikā pavēstīja Kirbijs.

Viņš piebilda, ka ir svarīgi mazināt spriedzi pie Ukrainas robežas.

Kirbijs nesniedza tuvākas ziņas par to, kas ASV ir zināms par Krievijas karaspēka koncentrēšanos.

Tikmēr neapstiprinātos videoierakstos, kas parādījušies sociālajos medijos, redzams ievērojams Krievijas armijas spēkratu un bruņutehnikas daudzums, kas pārvietojas Ukrainas pierobežā.

Kirbijs atzina, ka ASV vislielāko satraukumu izsauc Krievijas pastiprinātā klātbūtne pie Ukrainas dienvidaustrumu robežas un 2014.gadā okupētajā Krimas pussalā.

"Mēs turpinām novērot Krievijas spēku izkārtošanos pie Ukrainas robežas, Krimā (..), un mēs to vērojam ļoti, ļoti uzmanīgi," norādīja Pentagona pārstāvis.

Pirmdien ASV valsts departamenta pārstāvis Neds Praiss izteicās, ka Vašingtona joprojām ir noraizējusies par "pieaugošo Krievijas agresiju Austrumukrainā".

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!