Par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Krauzi

 
©Rūta Kalmuka/F64

Par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju šodien partijas kongresā atkārtoti ievēlēja pašreizējo partijas vadītāju, Saeimas deputātu Armandu Krauzi (ZZS).

Uz priekšsēdētāja amatu kandidēja arī LZS priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis un LZS biedrs, parlamenta deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Par Krauzi nobalsoja 91 kongresa delegāts, par Arnīti - 53, bet Valainis saņēma 29 balsis.

Par LZS priekšsēdētāja pirmo vietnieku tika ievēlēts bijušais ilggadējais LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, bet par otro vietnieku - Valainis.

Uz priekšsēdētāja vietnieku amatiem kandidēja, taču mazāk balsis saņēma Ringolds Arnītis, Jānis Dūklavs, Hardijs Vents un Uldis Augulis.

ZZS valdē kā pārstāvji no Vidzemes apgabala tika ievēlēti Normunds Audzišs un Hardijs Vents, no Zemgales apgabala - Andris Rāviņš un Rita Vectirāne, bet no Rīgas apgabala - Lienīte Caune un Dairis Kandelis.

No Latgales apgabala LZS valdē tika ievēlēts Edgars Mekšs un Aigars Pušpurs un no Kurzemes apgabala - Dainis Karols un Vineta Ķine.

LZS ir lielākā no Zaļo un zemnieku savienību veidojošajām partijām.

Valdošā koalīcija pašlaik demonstrē nekompetences paraugstundu Covid-19 vakcīnu iepirkumos un potēšanas procesā, šādu viedokli šodien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā pauda LZS priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Krauzes vērtējumā, valstī pie varas esošo nekompetence novedusi pie veselības nozares pārslogotības un finanšu trūkuma, nespējot pieņemt savlaicīgus un loģiskus lēmumus, kas ir novedis pie tā, ka Latvijā ir divreiz mazāks vakcinēto skaits, nekā mūsu kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā.

2018.gada Saeimas vēlēšanās līdzīgi kā citur Eiropā uzvarēja populisti un tika ievēlēta plejāde ar pašlabuma meklētājiem, kurus vienoja mērķis nomainīt LZS īstenoto politiku, iepriekšējo situāciju aprakstīja Krauze.

Taču, redzot kādā haosā valdošā koalīcija pašlaik ir novedusi cīņu ar Covid-19 pandēmiju, krīzes menedžmentu un valsti kopumā, redzams, cik nespējīga ir Latvijas valdība bez LZS ministriem, izteicās partijas līderis.

Politiķis pieļāva, ka pie pašreizējiem vakcinēšanas tempiem šodienas LZS kongress nebūšot pēdējais, ko nāksies rīkot attālināti, jo nepieciešamā pūļa imunitāte tiks sasniegta "nezin kad".

"Lai aizbāztu cilvēkiem mutes un aizmālētu acis", simtiem tūkstošus eiro Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība tērējot reklāmas kampaņām, tomēr ne par kādu naudu nevarot tikt noslēpta Latvijas satiksmes jomas un tranzīta nozares "sagraušana Jaunās konservatīvās partijas vadībā, apgalvoja Krauze.

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) nākamajās Saeimas vēlēšanās jāuzrāda teicami rezultāti, dubultojot pašlaik esošo deputātu mandātu skaitu, pauda politiķis. Lai to panāktu, esot jāvirza labākie kadri, mācoties no iepriekšējo vēlēšanu kļūdām, pauda LZS priekšsēdētājs.