Krievijā aicina veterānu apvainošanu pielīdzināt nacisma attaisnošanai

 
©EPA/SCANPIX/LETA

Krievijas Valsts domes deputāti, kas pārstāv valdošo partiju "Vienotā Krievija", iesnieguši likuma labojumus, kas paredz kriminālatbildību par tā dēvētā lielā tēvijas kara veterānu apvainošanu.

Deputāti arī ieteikuši melīgu ziņu izplatīšanu par veterāniem atzīt par vienu no nacisma reabilitācijas formām.

Starp šīs iniciatīvas autoriem ir vicespīkere Irina Jarovaja un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Šamanovs.

Kā pavēstījis Šamanovs, sagatavotie likuma grozījumi "īpaši smagos gadījumos" paredz reālus cietumsodus.

Viņš aicinājis arī citas frakcijas atbalstīt šo priekšlikumu.

"Neviens un nekad nedrīkst palikt nesodīts par tādiem noziegumiem, kas jebkura normāla cilvēka izpratnē ir pretīgi no morāles viedokļa un noziedzīgi pēc būtības," savukārt izteikusies Jarovaja.

Viņa piebildusi, ka saskaņā ar vasarā pieņemtajiem konstitūcijas grozījumiem tikusi atzīta kara laikā veiktā "varoņdarba neapstrīdamā morālā vērtība".

Šķietamā opozīcijā esošo komunistu līderis Genādijs Zjuganovs sarunā ar radiostaciju "Eho Moskvi" izteicies, ka valdošās partijas ierosinājums esot "lietderīgs".

Zjuganovs piebildis, ka cieņas trūkums pret veterāniem lielā mērā esot saistīts ar pašreizējo izglītības sistēmu.

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins janvārī "ieteica" Valsts domei izstrādāt likumu, kas aizliegtu Padomju Savienību publiski pielīdzināt nacistiskajai Vācijai.

Kremļa saimnieks paudis vēlmi, lai attiecīgo likumprojektu parlaments apstiprinātu jau pavasara sesijas laikā.

Attiecīgus grozījumus likumā "par padomju tautas uzvaras iemūžināšanu" tā dēvētajā lielajā tēvijas karā Valsts dome pirmajā lasījumā apstiprināja 10.februārī.

"Vienotās Krievijas" frakcijas priekšlikumi sagatavoti likumprojekta otrajam lasījumam.

Kā ziņots, Maskavas Babuškinas rajona tiesa sestdien opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju atzina par vainīgu kāda Otrā pasaules kara veterāna "apmelošanā".

Veterāns filmējies reklāmas video, kurā atbalstījis pagājušajā vasarā pieņemtos labojumus konstitūcijā, kas ļaus Putinam palikt pie varas līdz 2036.gadam.

Navaļnijs publiskoja šo video tviterī, nodēvējot veterānu un citus video redzamos cilvēkus par apkaunojumu valstij, "cilvēkiem bez sirdsapziņas" un nodevējiem.

Tiesa par šo "nodarījumu" piesprieda Navaļnijam 850 000 rubļu (9474 eiro) lielu naudas sodu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!