ASV tiek rosinātas reformas, kas piedāvātu pilsonību 11 miljoniem nelegālo imigrantu

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

ASV demokrāti ceturtdien ierosināja likumprojektu prezidenta Džo Baidena plānam radīt ceļu uz ASV pilsonības iegūšanu 11 miljoniem nelegālo imigrantu, sakot, ka nav nekāda attaisnojuma liegt viņiem pastāvīgu mājvietu ASV.

Baidens nosauca šādas imigrācijas politikas reformas par "ilgi aizkavētām" un sacīja, ka to mērķis ir izbeigt iepriekšējā prezidenta Donalda Trampa "aplamo politiku". Tramps bija sācis centienus apturēt nelegālo imigrāciju, samazināt legālo imigrāciju un padzīt no valsts nelegālos imigrantus, pat tos, ka jau gadu desmitiem dzīvojuši ASV.

Jaunā ierosinājuma mērķis ir dot juridisku aizsardzību miljoniem cilvēku galvenokārt no Meksikas un Centrālamerikas valstīm, kas daudzus gadus nodzīvojuši ASV un kuriem ir mājokļi, uzņēmumi un ASV dzimuši bērni un mazbērni.

"Imigrācija ir neapstrīdams mūsu stipruma avots un būtiski nosaka to, kas mēs esam kā nācija," paziņoja Baidens. "Šis ir svarīgs pirmais solis imigrācijas politikas īstenošanā, kas vienotu ģimenes, audzētu un veicinātu mūsu ekonomiku, un garantētu mūsu drošību."

Likumprojekta galvenais mērķis ir piedāvāt astoņus gadus ilgu ceļu uz pilsonību vairumam nelegālo imigrantu, kas dzīvo un strādā ASV.

Daži no viņiem, tai skaitā laukstrādnieki un tie, kas ievesti ASV jau bērnībā, nekavējoties saņems iespēju iegūt pastāvīgas uzturēšanās dokumentu "zaļo karti", kas ļaus viņiem legāli strādāt.

Likumprojektā arī ierosināts nelegālos imigrantus turpmāk ASV likumos dēvēt nevis par "ārzemniekiem" ("aliens"), bet par "nepilsoņiem".

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!