No 1. marta plāno atļaut sniegt friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumus

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Ministru kabineta sēdē šodien, 18.februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas piedāvāto drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu Covid-19 apstākļos - papildu drošības prasības pakalpojumu sniegšanas vietām, pastiprinātu to ievērošanas kontroli un pakāpenisku pakalpojumu pieejamības paplašināšanu. Valdība lēma, ka primāri no š.g. 1.marta atļauts sniegt manikīra, pedikīra un friziera pakalpojumus. Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt nākamnedēļ, 23.februāra MK sēdē.

"Ārkārtējā situācija Latvijā ilgst jau vairākus mēnešus, sabiedrības vajadzības pēc skaistumkopšanas pamatpakalpojumiem ir būtiski pieaugušas. Kopš otrā "vīrusa viļņa" vairākkārtīgi tika aizliegti dažādi skaistumkopšanas pakalpojumi, kopš decembra - nozares darbība ir pilnībā apturēta, kur pretī ārstniecības iestādes bez pārtraukuma turpina sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus. Kopā ar nozari esam apsprieduši epidemioloģiski droša darba konceptu, kā arī pārrunājuši pakalpojumu klāstu, kas tiek vērtēti ar zemu saslimstības riska līmeni. Otrdien valdībai piedāvāšu papildu argumentus, lai varam atvērt arī tos pakalpojumus, kurus sniedz ārstniecības personas," norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepta mērķis ir radīt ilgtermiņā drošus apstākļus nozares pakalpojumu sniegšanai Covid-19 apstākļos. Līdz ar to drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepts Covid-19 apstākļos ietver:

- pastiprinātas drošības prasības klientu apkalpošanas organizēšanai,

- distancei pakalpojumu sniegšanas laikā,

- individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanai pakalpojuma sniedzējam,

- dezinfekcijas līdzekļu lietošanai,

- telpu vēdināšanai,

- prasības darba piederumiem un aprīkojumam,

- prasību pakalpojumu sniedzējiem noteikt atbildīgo personu par epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei.

EM sākotnēji piedāvātais risinājums bija lemt par visu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu, taču valdība lēma par pakāpeniskas pieejas īstenošanu līdzīgi kā citās nozarēs. Līdz ar to primāri būs pieejami sabiedrībai nepieciešamākie pakalpojumi, un no š.g. 1.marta darbu atsāks frizieri un nagu kopšanas speciālisti. Epidemioloģiskai situācijai uzlabojoties, valdība lems par pieejamo pakalpojumu paplašināšanu.

Pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Valsts policiju un pašvaldību policiju.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!