Vairākas partijas tiesībsarga amatam uz trešo termiņu virza Jansonu

 
©F64 Photo Agency

Nacionālās apvienības (NA), kā arī partiju apvienību "Jaunā vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakciju deputāti tiesībsarga amatam virza līdzšinējo tiesībsargu Juri Jansonu.

Jansona otrais darbības termiņš amatā drīzumā noslēgsies, tāpēc bija nepieciešams izsludināt amata kandidātu pieteikšanas procesu, kas noslēgsies rīt, 5.februārī.

NA līderis Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka deviņi minēto politisko spēku deputāti un pie frakcijām nepiederošais politiķis Atis Zakatistovs parakstījuši iesniegumu par Jansona izvirzīšanu amatam. NA ieskatā Jansona līdzšinējā pozīcija par izglītības valodu, kā arī darbs kopumā vērtējams labi, kas neizslēdz, ka viedokļi dažos jautājumos var atšķirties.

JV politiķis Arvils Ašeradens aģentūrai LETA pastāstīja, ka politiskais spēks atsaucies NA un AP aicinājumam virzīt Jansonu atkārtotai apstiprināšanai amatā.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķis Gatis Eglītis aģentūrai LETA uzsvēra, ka JKP Jansona kandidatūru neatbalstīs, norādot uz viņa saistību ar kādu politisko spēku.

Līdzīgi kā dažas koalīcijas partijas, arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apņēmusies virzīt pašreizējā tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru atkārtotai apstiprināšanai šajā amatā uz trešo termiņu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis, ZZS veic savu deputātu parakstu apkopošanu, lai oficiāli izvirzītu viņa kandidatūru.

ZZS frakcijas vadītājs uzsvēra, ka Jansons savā amatā jau ir paveicis lielu darbu un arī laikā, kad Augulis bija labklājības ministrs, tiesībsargs bijis kā palīgs sociālo jautājumu risināšanā. Politiķis norādīja, ka Jansons par savu darbību ir saņēmis arī starptautisku atzinību.

Jansons ir gatavs kandidēt uz tiesībsarga amatu. Saeima gan ir pieņēmusi Tiesībsarga likuma grozījumus, kas vienai personai minēto amatu ļauj ieņemt ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Likumā gan ietverts izņēmums, jauno normu neattiecinot uz Jansonu, jo vēlēšanas paredzētas jau šogad.