Koalīcijas partijas mēģinās panākt vienotu redzējumu par Covid-19 ierobežojumiem, taču vienlaikus partneriem ir arī savi piedāvājumi, kā situāciju uzlabot.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka labi saprot sabiedrības kopējo nogurumu. "Nevienam nepatīk situācija, ka pandēmija joprojām ir, un neviens nav laimīgs, ka jāievieš ierobežojumi," teica premjers.
Vienlaikus viņš atzina, ka, raugoties uz augsto saslimstības līmeni, patlaban nevar pieļaut lielāku cilvēku pulcēšanos. "Skatīsim, kā esošos ierobežojumus padarīt jēgpilnākus, kā arī stiprināt kontroli. Diskusijas vēl notiks," teica valdība vadītājs, uzsverot, ka otrdien, 2.februārī, gaidāma valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) informēja, ka tiks izskatīts konceptuāls piedāvājums Covid-19 ierobežošanai. Viņš atklāja, ka pēdējās dienās ar premjeru daudz laika veltīts tam, lai runātu ar visiem, rastu kopsaucējus, kā virzīties uz priekšu.
"Par konceptuāliem lēmumiem varēsim rīt informēt. Virzāmies uz to, ka tie būtu vienprātības lēmumi, kas balstīti situācijā, ka saslimstība ar Covid-19 ir ļoti slikta. Mums jāmēģina rast izpratne Latvijas sabiedrībā, aicinot uz pacietību un sapratni. Mēs strādāsim uz kopīgu lēmumu valdībā," pauda politiķis.
Ministrs arī atklāja, ka piedāvājums paredzēs ierobežojumus turpmāk ieviest ilgāk nekā uz divām nedēļām, lai varētu labāk pārskatīt un vērtēt to rezultātu, kā arī nodrošinātu izpratni par notiekošo sabiedrībā.
Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars norādīja, ka esošajā ierobežojumu politikā ir nepieņemami, ka grāmatas jeb intelektuālā barība ir nevienlīdzīgā situācijā, piemēram, pret alkoholu. "Situācijai jāmainās, un šai netaisnībai un neloģiskumam ir jābūt novērstam," uzsvēra politiķis.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauda neapmierinātību ar to, ka līdztekus stingriem ierobežojumiem valsts iekšienē nevienu reizi - ne pavasarī, ne arī tagad - nav mēģināts aizslēgt valsts ārējās robežas.
"Sanāk, ka ieceļotāji ielido, piemēram, Viļņas lidostā un ar mašīnām iebrauc Latvijā. Visi celiņi ir atvērti, bet tad mēģinām pa visu Latviju izķert saslimušos. Statistiski it kā pāri Krievijas robežai nebrauc, bet visas Baltijas robežas ir vaļā," situāciju vērtēja politiķis, uzsverot, ka līdztekus saprātīgākiem ierobežojumiem iekšzemē tiks piedāvāta arī ārējās robežas kontrole attiecībā uz iebraucējiem no ārzemēm, jo tādējādi viņi "ieved te pandēmiju".