Lai atpūstos no sejas maskām, Saeimas sēdes vadītāji mainās ik pēc pusotras stundas

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Lai atpūstos no sejas masku lietošanas, Saeimas sēdes vadītāji mainās ik pēc pusotras stundas.

Šodien tiek turpināta vakar sāktā ārkārtas sēde, kuras vadītāji mainās ik pēc pusotras stundas, novēroja aģentūra LETA. Sēdi vada Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kā arī divas Saeimas spīkeres biedres - Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) un Inese Lībiņa-Egnere (JV), kā to paredz Saeimas Kārtības rullis.

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs (S) aģentūrai LETA pastāstīja, ka šāda sēdes vadītāju rotācija saistīta ar "cilvēcīgu nepieciešamību atpūsties no sejas maskām, jo sēdēt tajās ir grūti".

Deputāti, kuri sēdē piedalās klātienē sēžu zālē vai arī atrodas citās parlamenta telpās, kurās darbojas arī citi parlamentārieši, nēsā maskas. Savukārt deputāti, kas telpā atrodas vieni paši, maskas nenēsā.

Tāpat ik pēc pusotras stundas, kad deputāti dodas pārtraukumā, tiek restartēta attālināto sēžu norisei lietotā platforma e-Saeima, lai to nepārslogotu.

Politika

Straujā un, galvenais, patiesos iemeslus slēpjošā kultūras ministru nomaiņa izraisīja vispārēju neizpratni. Kāpēc? Kā dēļ? Kas slēpjas aiz šiem “personiskas dabas apsvērumiem”? Kā šī nomaiņa ietekmēs politisko stabilitāti valsti? Vai tā būs vienīgā ministru nomaiņa?

Svarīgākais