Baltkrievijas prezidenta opozīcijas kandidāte pieprasa pārskaitīt vēlēšanās nodotās balsis

 
©SCANPIX/LETA

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska pirmdien iesniegusi sūdzību Centrālajā vēlēšanu komisijā, pieprasot pārskaitīt balsis, pavēstīja viņas preses pārstāve Anna Krasuļina.

"Sūdzība iesniegta sakarā ar konstatētajiem likumdošanas pārkāpumiem balsu skaitīšanas laikā un ar prasību veikt atkārtotu skaitīšanu. Ja nav iespējams atkārtoti saskaitīt balsis, vēlēšanas atsevišķos iecirkņos jāatzīst par nenotikušām," sacīja Krasuļina.

Viņa arī pavēstīja, ka Tihanovska nepiedalās ielu protestos, lai izvairītos no provokācijām.

"Komanda izlēma nepiedalīties protestos, lai izvairītos no provokācijām," sacīja Krasuļina. "Varasiestādes var radīt provokatīvu situāciju, lai viņu aizturētu, un mums viņa ir vajadzīga brīvībā."

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem, Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās svētdien līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,23% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - teju 9,9%.

Tihanovska jau iepriekš, kad tika publiskoti oficiālo mediju balsotāju aptauju rezultāti, kas atklāja līdzīgu balsu sadalījumu, šādu iznākumu pieņemt atteicās.

Tihanovska pirmdien paziņoja, ka uzskata sevi par vēlēšanu uzvarētāju, un pieprasīja varasiestādēm nodot varu opozīcijai.

Tikmēr protestos Baltkrievijā aizturēti aptuveni 3000 cilvēku, pirmdien pavēstīja Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas preses dienests.