Vēl nelemj par bargākiem sodiem Covid-19 ierobežojumu pārkāpējiem

© Pixabay

Valdību veidojošās partijas vēl nav lēmušas par bargākiem sodiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto ierobežojumu pārkāpējiem, tomēr ir gatava par to diskutēt.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem skaidroja, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šodien nav varējis piedalīties koalīcijas sanāksmē, tāpēc jautājums par bargākiem sodiem noteikumu pārkāpējiem vēl nav izskatīts.

Kariņš gan uzsvēra, ka, ja ministrs virzīs šādu iniciatīvu, vadība to izskatīs, ļaujot noprast, ka bargāku sodu noteikšana konceptuāli būtu atbalstāma.

"Ja Ģirģens virzīs, tad mēs to izskatīsim. Tas būtu pareizais virziens, ko iet. Diemžēl ir daži indivīdi sabiedrībā, kas neievēro noteikumus un tādējādi apdraud citu cilvēku dzīvības," teica politiķis.

Kā ziņots, valdība nedēļas nogalē atbalstīja jaunus ierobežojumus koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanai, tostarp nosakot, ka turpmāk, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, ģimenes, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Kariņš jaunos ierobežojumus nodēvēja par "divi un divi", tā kā obligāts nosacījums iedzīvotājiem ir ievērot divu metru attālumu starp cilvēkiem.

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidros apstākļus un tikai tad pieņems lēmumu.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Svarīgākais