Sociālie partneri aicina pilnveidot krīzes vadības modeli un rīkoties tālredzīgāk

 
©Pixabay

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina Saeimu un Ministru kabinetu steidzami pilnveidot krīzes vadības modeli un rīkoties tālredzīgāk.

Valdības sociālo partneru aicinājumā uzsvērts, ka krīze ir tikai savā sākuma stadijā.

"Latvijas priekšrocība šobrīd ir tā, ka varam labi prognozēt, redzot citu valstu labo un slikto pieredzi. Tāpat varam mācīties no mūsu labās un sliktās pieredzes iepriekšējā krīzē," pausts aicinājumā, norādot, ka nepieciešams rīkoties vēl straujāk un tālredzīgāk.

Tāpēc tiek aicināts pilnveidot krīzes vadības modeli, krīzes stratēģiskajā vadībā iesaistot sociālos un sadarbības partnerus, kā arī nodrošināt šobrīd pilnīgu fokusu uz krīzes risināšanu, ievērojot sabiedrības dažādu grupu interešu līdzsvaru. Paziņojumā arī izteikta vēlme, lai Saeima piešķir valdībai lielākas tiesības operatīvi lemt par krīzes pārvarēšanas jautājumiem.

Tāpat tiek norādīts, ka nepieciešams apsteidzošāk gatavoties pandēmijas izplatībai un apkarošanai - stiprinot veselības aprūpes sistēmu, kā arī iesaistot uzņēmumus un pašvaldības nepieciešamās infrastruktūras, pakalpojumu un materiāli tehniskās bāzes nodrošināšanai.

Pēc sadarbības partneru domām, krīzes vadības modelī jāietver arī punkts par atbalsta uzlabošanu krīzē cietušajiem cilvēkiem, organizējot atbalstu cilvēkiem karantīnā un uzlabojot sociālā atbalsta "spilvenu" bezdarbniekiem.

Vienlaikus sociālo partneru ieskatā nepieciešams tālredzīgāk un proaktīvāk plānot ekonomikas glābšanu - operatīvi izstrādājot un ieviešot uzņēmumu atbalsta stratēģiju, kā arī uzsākot darbu pie publisko izdevumu pārskatīšanas.

Kā ziņots, šodien stājas spēkā likums par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību.