Turcija negaidīti slēdz robežu Latvijas valstspiederīgajiem

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Šodien plkst.17 Latvijas valstspiederīgajiem tiks slēgta robeža iekļūšanai Turcijā, un pēdējais repatriācijas reiss no Stambulas uz Rīgu būs 23.martā, pastāstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viņš teica, ka ministrija tikko saņēmusi lēmumu no Turcijas, ka šodien no plkst.17 nevienam Latvijas valstspiederīgajam nebūs iespējams iebraukt šajā valstī.

Beķeris uzsvēra, ka tās ir negaidītas ziņas, jo bija plānots izmantot Turciju tranzītam no Āzijas un attiecīgā reģiona. Diemžēl Latvija ir ielikta sarakstā ar tām valstīm, kuru iedzīvotājiem ieceļošana būs liegta.

Viņš aicināja Latvijas valstspiederīgos, kuriem ir iespējas, šodien līdz plkst.17 iebraukt Turcijā un pulcēties Stambulā, no kurienes 23.martā būs pēdējais repatriācijas reiss no šīs valsts. Viņš arī aicināja latviešus, kurus interesē atgriezties ar šo reisu, pirkt biļetes, jo pašreiz ir vēl ļoti daudz brīvas vietas šajā reisā.

Beķeris stāstīja, ka Ārlietu ministrija organizē tālāko darbu caur citiem jau pieteiktajiem galamērķiem, no kuriem būs repatriācijas reisi, bet plānots tiem pievienot arī jaunus.

Pašreiz būs papildu reisi no Londonas, Amsterdamas un Frankfurtes pie Mainas.

Jau ziņots, ka "airBaltic" tuvākajās dienās uz Rīgu plānoti lidojumi no Apvienotās Karalistes, Gruzijas un Nīderlandes, liecina informācija Satiksmes ministrijas mājaslapā.

Svētdien, 22.martā paredzēti reisi Rīga-Londona un Londona-Rīga. Lidojums Rīgas lidostā tiks uzsākts plkst.9 un Londonā nolaidīsies plkst.9.55, savukārt no Londonas lidmašīna pacelsies plkst.11.55 un nolaidīsies Rīgā - plkst.16.40.

Pirmdien, 23.martā, plkst.10.05 paredzēts reiss Rīga-Stambula, kas Turcijas galvaspilsētā ieradīsies plkst.17.30. Bet reiss Stambula-Rīga izlidos plkst.15.50 un nolaidīsies plkst.17.30.

Tāpat pirmdien paredzēts reiss Gruzija-Rīga, kas pacelsies plkst.15.35 un nolaidīsies plkst.17.

Otrdien, 24.martā, paredzēti reisi Rīga-Londona un Londona-Rīga. Lidojums Rīgas lidostā tiks uzsākts plkst.9 un Londonā nolaidīsies plkst.9.55, savukārt no Londonas lidmašīna pacelsies plkst.11.55 un nolaidīsies Rīgā - plkst.16.40.

Tāpat 24.martā būs lidojums Rīga-Amsterdama, kas pacelsies plkst.11 un nolaidīsies plkst.12.25, bet lidojums Amsterdama-Rīga izlidos plkst.14.25 un nolaidīsies plkst.17.40.

Trešdien, 25.martā, paredzēti reisi Rīga-Londona un Londona-Rīga. Lidojums Rīgas lidostā tiks uzsākts plkst.9 un Londonā nolaidīsies plkst.9.55, savukārt no Londonas lidmašīna pacelsies plkst.11.55 un nolaidīsies Rīgā - plkst.16.40.

Tāpat 25.martā būs lidojums Rīga-Amsterdama, kas pacelsies plkst.11 un nolaidīsies plkst.12.25, bet lidojums Amsterdama-Rīga izlidos plkst.14.25 un nolaidīsies plkst.17.40.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!