Saeima šodien atbalstīja valdības veiktos grozījumus ārkārtējās situācijas regulējumā par papildu ierobežojumiem.
Valdības divi lēmumi par grozījumiem ārkārtējās situācijas regulējumā jau bija spēkā no to pieņemšanas brīža, un Saeima šodien tos atkārtoti apstiprināja.
Atbildīgās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) minēja atsevišķas būtiskākās izmaiņas. Viņš norādīja, ka Valsts operatīvajai medicīniskajai komisijai noteiktas tiesības pieņemt veselības nozares institūcijām saistošus lēmumus par epidemioloģiskās drošības pasākumiem.
Rancāns norādīja, ka tāpat noteikts, ka par mācību norisi militārās izglītības iestādēs lēmumu pieņem aizsardzības ministrs. Grozījumi arī paredz sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni" turpināt savu darbu. Tāpat noteikts, ka izglītības un zinātnes ministrei nepieciešamības gadījumā ir tiesības pieņemt lēmumu par mācību gada pagarināšanu.
Vienlaikus ministre var pieņemt lēmumu attiecībā uz kvalifikācijas prakses apjoma samazināšanu programmās, kuras izglītojamais uzsāk pēc pamatizglītības ieguves, kā arī noteikt, ka izglītojamiem ar invaliditāti tiek nodrošināts no valsts budžeta apmaksātā asistenta pakalpojums piešķirtajā apjomā.
Rīkojums arī nosaka, ka bērniem, attiecībā uz kuriem laikposmā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas ir pieņemts lēmums par ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē - minētā lēmuma izpildi atliek līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai.
Ārkārtējās situācijas rīkojumā precizēts izklaides vietu darba laika ierobežojums no plkst.8 līdz 23. Tāpat paredzēts atlikt īslaicīgās brīvības atņemšanas soda izpildi un administratīvo arestu izpildi.
Nolemts atteikties no ieslodzīto konvojēšanas pēc procesa virzītāju pieprasījuma, tajā skaitā uz tiesas sēdēm. Tāpat ir paredzēts apturēt ieslodzīto pārvietošanos starp cietumiem, izņemot, ja nepieciešama pārvešana uz Olaines cietuma slimnīcu. Tāpat nolemts atlikt ārvalstīs notiesāto un apcietināto nodošanu un pārņemšanu, norādīja Aizsardzības komisijas vadītājs.
Tāpat precizēta rīcība personām, kas atgriežas no ārvalstīm un pie kādiem simptomiem ir nepieciešams zvanīt uz attiecīgajiem tālruņiem, kā arī precizēta kārtība attiecībā uz sociālo distancēšanos. Rīkojumā noteikti pienākumi personām, kurām ir apstiprināta diagnoze Covid-19 un viņu kontaktpersonām. Tāpat ir paredzēti izņēmumi no pašizolācijas personām attiecībā uz pasažieru, kravu un tehnisko reisu darbiniekiem, kuriem nav infekcijas pazīmes un kuri nav kontaktpersonas ar slimniekiem.
Tāpat rīkojumā ir papildināti nosacījumi par virsstundām iestādēm, kā arī par ceļošanas dokumentiem.
Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Latvijā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī konstatēta vēl 25 cilvēkiem, tādējādi kopumā Latvijā ar šo slimību inficēti 111 pacienti.