Pucens: Cīņa ar Muižnieku Šuplinskai ir jau palikusi par goda lietu

 
©Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency

Ja jautājumā par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes rektora amatā tiks nolemts pārsūdzēt valdībai nelabvēlīgo tiesas spriedumu, tālākie tiesāšanās izdevumi būtu jāsedz izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), uzskata "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Pēc Administratīvās tiesas nelabvēlīga sprieduma tālākie tiesāšanās izdevumi izglītības ministrei "jāsedz no savas kabatas, nevis no nodokļu maksātāju naudas", pauž politiķis.

Pucens norāda, ka "cīņa ar Muižnieku ir jau palikusi par goda lietu" Šuplinskai, savukārt "KPV LV" ministri jau no paša sākuma norādījuši uz augstu risku zaudēt tiesvedībās, tāpēc neatbalstīja ministrijas sagatavoto rīkojumu par Muižnieka neapstiprināšanu rektora amatā.

"Tagad ministrei ir divas iespējas - meklēt izlīgumu ar rektoru vai arī turpināt pierādīt savu taisnību tiesā, bet par saviem līdzekļiem," pauž politiķis, uzsverot, ka nav pieļaujami, ka ministru lēmumi par amatpersonām atstāj ievērojami lielu ietekmi uz nodokļu maksātājiem.

Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa atzinusi par prettiesisku valdības lēmumu Muižnieku neapstiprināt LU rektora amatā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais tiesas spriedums.

Vienlaikus tiesa nosprieda, ka Ministru kabinetam trīs nedēļu laikā no šā sprieduma spēkā stāšanās dienas atkārtoti jālemj par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā, ņemot vērā spriedumā konstatētos faktus un to juridisko vērtējumu. Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) nav pārliecības par Administratīvās tiesas sprieduma pareizumu lietā par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā, izriet no ministres sacītā žurnālistiem. Šuplinska ļāva noprast, ka tiks apsvērta iespēja pārsūdzēt spriedumu, norādot, ka "mēs vēl nezinām, kāds būs galīgais tiesas spriedums". Viņa akcentēja, ka Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī valdībai, ir mēnesis, lai izšķirtos par turpmāko rīcību.