Levits iesniedzis piedāvājumu Dienvidāfrikai par tiesisko sadarbību krimināllietās

 
©EP/SCANPIX/LETA

Valsts prezidents Egils Levits iesniedzis piedāvājumu Dienvidāfrikas prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās, informēja prezidenta preses dienestā.

Levits Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā ticies ar Dienvidāfrikas ārlietu ministri Naledi Pando, ar kuras starpniecību nodevis vēstuli Dienvidāfrikas prezidentam.

Vēstulei pievienots Latvijas piedāvājums divpusējā līguma noslēgšanai ar Dienvidāfriku par tiesisko sadarbību krimināllietās. Levits arī īsi informējis ministri par Kristīnes Misānes lietu un Pando solījusi, ka pēc atgriešanās Dienvidāfrikā nodos šo ziņu arī tieslietu ministram tālākam darbam.

Tāpat abas puses apmainījušās ar viedokļiem par Eiropas Savienības un Āfrikas kontinenta dialogu un Dienvidāfrikas lomu šajā procesā.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā lēmusi lūgt Dānijas atbildīgajām iestādēm neizdot Latvijas pilsoni Misāni DĀR.

Tieslietu ministrija solījusi turpināt sadarbību ar DĀR iestādēm, lai nodrošinātu Misānes atgriešanu Latvijā.

Misānes pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.

Pie Dānijas vēstniecības ir norisinājies pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.