Kariņš skaidro, vai koalīciju ietekmē "KPV LV" frakcijas sairšana

 
©Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Partijai "KPV LV" no frakcijas izslēdzot divus deputātus, koalīcija netiek vājināta, pirmdien žurnālistiem uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Lūgts komentēt "KPV LV" sairšanas ietekmi uz koalīciju, premjerministrs norādīja, ka koalīcijai Saeimā ir 63 balsis un neesot nekādu indikāciju, ka šajā ziņā kaut kas būtu manījies.

"Mūsu koalīcijas sadarbība ir tik pat stipra kā pirmajā dienā. Tas ir izaicinājums piecām partijām atrast veidu, kā sadarboties, bet līdz šim esam pierādījuši, ka spējam ne tikai sadarboties, bet arī izvirzīt mērķus un tos sasniegt," teica Kariņš.

Savukārt "KPV LV" frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens žurnālistiem apliecināja, ka "KPV LV" strādā valdības ietvaros un atbalsta tās izvirzītos mērķus.

"Mēs neredzam nekādus šķēršļus koalīcijas darbam, jo no frakcijas tika izslēgti Aldis Blumbergs un Artuss Kaimiņš," sacīja Pucens.

LETA jau vēstīja, ka šā gada 8.janvārī "KPV LV" Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt divus Saeimas deputātus - partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētāju Kaimiņu un Blumbergu.

Kā skaidroja Pucens, šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā abu deputātu "ilgstošu attieksmi" pret partijas Saeimas frakcijas darbu.

"Mēs jau sen nejūtam šos deputātus kā komandas spēlētājus un biedrus," paziņoja Pucens, pēc kura vārdiem, Kaimiņš un Blumbergs balsojumos ir uzticīgi valdības koalīcijai, bet ne partijai un tās darbam Saeimas frakcijā.

Turpmāk "KPV LV" Saeimā darbosies desmit deputātu sastāvā.