"KPV LV" skaidro, kāpēc daži deputāti balsojuši pret ideju par ilgāku Rīgas domes darba termiņu

 
©Annija Meikšane/ F64 Photo Agency

"KPV LV" pieci deputāti balsoja pret likuma grozījumiem ilgākam Rīgas domes darba termiņam pēc vēlēšanām gan ar mērķi nepieļaut kvoruma noraušanu, gan, lai paustu savu pozīciju pret likumprojektu, pastāstīja "KPV LV" frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens.

Pucens norādīja, ka tas bija arī darba organizēšanas jautājums, jo bija redzams, ka opozīcija plāno "destabilizēt" Saeimas darbu, gatavojoties "noraut" kvorumu. Šāda situācija nozīmētu, ka balsojumā nepiedalītos minimālais nepieciešamais deputātu skaits jeb vismaz 50 parlamentārieši, kas neļautu pieņemt lēmumu.

Lai darbs varētu iet uz priekšu un sēdei būtu kvorums, "KPV LV" deputāti izlēma piedalīties balsojumā, skaidroja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētāja vietnieks. Reizē deputāti balsoja pret, jo lielā mērā neatbalsta likumprojekta pašreizējo redakciju, pauda Pucens.

Gan šodien, gan pirmdien "KPV LV" deputāti spriedīs, vai un kādus priekšlikumus iesniegt abiem saistītajiem likumprojektiem uz otro, galīgo, lasījumu.

Vaicāts, vai "KPV LV" pret balsojums un atsevišķu deputātu nepiedalīšanās balsojumā rada bažas par koalīcijas stabilitāti, Pucens to noliedza.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja grozījumus likumos, kas paredz iespēju pašvaldības domi ārkārtas vēlēšanās ievēlēt uz ilgāku termiņu, kā arī pārskatīt pagaidu pašvaldības administrācijas darbības termiņu pašvaldības domes atlaišanas gadījumā.

Grozījumi likumā paredz, ka Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās pašvaldības dome tiktu ievēlēta uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Balsojumā piedalījās tikai puse Saeimas deputātu, opozīcijai mēģinot "noraut" kvorumu, kas gan neizdevās. Likuma tālāku virzību nodrošināja pieci "KPV LV" deputāti, kuri gan balsoja pret, taču nodrošināja kvorumu, lai balsojums vispār būtu noticis. Par likumprojektu nobalsoja 45 valdošās koalīcijas deputāti.

Kā ziņots, iepriekš no frakcijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova žurnālistiem norādītā izrietēja, ka partija "KPV LV" sliecas neatbalstīt Rīgas domes pilnvaru termiņa pagarināšanu ārkārtas vēlēšanu gadījumā. Zakatistovs norādīja, ka "KPV LV" atbalsta četru gadu termiņu pēc 2021.gadā paredzētajām vēlēšanām. "KPV LV" redz, ka virsvērtība ir demokrātija, kas nozīmē, ka Saeimai un domei ir jākalpo sabiedrībai četri gadi, pauda frakcijas vadītājs.

Plānots, ka citu likumprojektu, kas paredzēs Rīgas domes atlaišanu, valdība skatīs 17.decembrī. Par to lēmums jāpieņem gan valdībai, gan Saeimai.