"KPV LV" nav vienprātības par to, vai Rīgā būtu jārīko ārkārtas vēlēšanas

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija trešdien, 11. decembrī, pulksten 14.00, pārrunāja pārējo koalīcijas partneru īstenoto ieceri par ārkārtas vēlēšanu Rīgā rīkošanas nepieciešamību. Kā norāda frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, šis jautājums nav viennozīmīgs un starp frakcijas biedriem ir atšķirīgs viedoklis par tiesiskajiem aspektiem.

"Mēs piekrītam, ka Rīgā jau ilgstoši valda bardaks, bet līdzīga situācija ir arī, piemēram, Ventspilī. Tāpēc mums nav vienprātības, vai šobrīd rīkotās ārkārtas vēlēšanas būs leģimitatīvas, ja deputāti tiks ievēlēti uz pieciem gadiem, turklāt nav arī vienprātības, vai vispār ir piemērots brīdis to rīkošanai, zinot, ka pēc pus otra gada gaidāmas jau pašvaldības vēlēšanas. Šie ir jautājumi, par kuriem plānojam diskutēt frakcijas sēdē, un lemt par mūsu nostāju. Katrā ziņā mums ir svarīgi pragmatiski un tiesību normās pamatoti lēmumi," atzīst Ē.Pucens.

"KPV LV" jau iepriekš ir paudis bažas par ārkārtas situācijas pagarināšanas nepieciešamību sadzīves atkritumu apsaimniekošanas Rīgā jomā, uz ko norādīja jau nesenie ministru un Saeimas deputātu balsojumi Ministru kabinetā un Saeimā. Valstij nav jāuzņemas atbildība par Rīgas vai citas pašvaldības "nedarbiem"! Partijas viedoklis ir, ka Saeimas deputātiem nav jālemj ne par Rīgas, ne Bauskas, ne Kuldīgas un ne par citas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanu. Tas ir iemesls, kāpēc frakcija un ministri iepriekš neatbalstīja ārkārtas situācijas izsludināšanu Rīgā.