EP nosodīs Krievijas veikto kriminālvajāšanu pret Lietuvas tiesnešiem

 
©Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Parlaments (EP) 28.novembrī balsos par rezolūciju, kurā nosoda Krievijas uzsākto kriminālvajāšanu pret Lietuvas tiesnešiem, kas bija iesaistīti 1991.gada 13.janvāra apvērsuma lietas izskatīšanā, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP deputāti ir noraizējušies par Krievijas kriminālvajāšanu pret Lietuvas tiesnešiem un uzsver, cik nozīmīgi ir aizsargāt ikvienas Eiropas Savienības dalībvalsts tiesu sistēmas neatkarību un tiesiskumu, norādīja Krastiņš.

Debates par šo jautājumu notiks 25.novembrī. Pirms pieņemt rezolūciju, EP deputāti arī diskutēs par to, kā vajadzētu veikt tiesu informācijas apmaiņu ar Krieviju.

Reaģējot uz Lietuvas neatkarības deklarāciju, padomju karaspēka vienības 1991.gada 13.janvārī Viļņā nogalināja četrpadsmit civiliedzīvotājus un vairāk nekā 700 tika ievainoti.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja 2018.gada jūlijā sāka kriminālizmeklēšanu par Lietuvas tiesnešiem un prokuroriem, kas vēlāk tiesas procesā atzina 67 Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņus par vainīgiem kara noziegumos.