Kariņš sola kļūt prasīgāks pret ministriem

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sola kļūt prasīgāks pret ministriem, tos aicinot sabiedrībai skaidrot savus pieņemtos lēmumus.

Otrdien pēc valdības sēdes, komentējot gan plānoto administratīvi teritoriālo reformu, gan problēmas veselības aprūpes nozarē, premjers žurnālistiem uzsvēra, ka viņš kļūs prasīgāks pret saviem ministriem, lai tie vairāk skaidrotu savu darbu.

"Es dzīvoju mūsu sabiedrībā, lasu medijus, runāju ar cilvēkiem. Esmu izpratis vienu lielu trūkumu, proti, šajā informācijas laikmetā dzīvojam ar nepilnu informāciju. Es nevaru atbildēt, kā nodrošināt pilnīgu informāciju, bet varu atbildēt par to, lai manas valdības ministri skaidro to, ko mēs darām," pauda Kariņš.

Kā vienu no pozitīviem skaidrojoša darba piemēriem administratīvi teritoriālās reformas kontekstā Ministru prezidents minēja otrdien valdībā izskatīto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto pamatojuma projektu "Reģionālās politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam". Tajā ietverts risinājums par līdzekļu novirzīšanu reģioniem, lai izlīdzinātu starp reģioniem valdošo nevienlīdzību.

Līdzīgu skaidrojumu premjers sagaida no veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) par situāciju veselības aprūpes jomā.

Vaicāts par sākto parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu, Kariņš atzina, ka viņam šajā jautājuma ir maz kas sakāms, jo tā ir demokrātiski brīva izvēle.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!