Opozīcija Salceviča apbalvošanu atstās uz paša sirdsapziņas

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Jēkabpils domes opozīcija vairs necilās jautājumu, cik ētisks un pamatots bijis Apbalvojumu piešķiršanas komisijas lēmums par pilsētas goda pilsoņa statusa piešķiršanu deputātam Leonīdam Salcevičam – atstāšot to uz viņa paša sirdsapziņas.

Salcevičs 20 gadus ir bijis pilsētas mērs, taču, pēc pēdējām vēlēšanām noliekot amata pilnvaras, viņš turpina strādāt kā ierindas deputāts un arī pilsētas Apbalvojumu piešķiršanas komisijas loceklis. Formāli viņš nav balsojis par savu kandidatūru apbalvošanai, bet opozīcijas ieskatā - situācija neglīta. Ja vēl tas notiktu pēc politikas atstāšanas, taču Salcevičs joprojām ir visai aktīvs un tiek uzskatīts par tādu kā pelēko Jēkabpils mēru. Opozicionārs, deputāts Raivis Ragainis gan nekādu publisku attieksmes demonstrēšanu pret Salceviča sumināšanas pasākumu18. novembrī neplāno.

Kā Neatkarīgā jau vēstīja, deputātu Raivja Ragaiņa un Līgas Kļaviņas izplatītajā atklātajā vēstulē teikts, ka Salcevičs ar pašreizējā mēra Aivara Krapa starpniecību piešķir apbalvojumu pats sev. «Uzskatām, ka šāda domes vadības rīcība diskreditē Jēkabpils Goda pilsoņa nosaukumu. Iedzīvotāji pat saka - pilsēta ir bez rītdienas, jo esam zaudējuši jebkādus ētisko orientieru pamatus, kas neveicina ne jēkabpiliešu lokālpatriotismu, ne vēlmi iesaistīties pilsētas nākotnes veidošanā.» Bet tālākais jau paliek uz paša Salceviča un viņa sabiedroto sirdsapziņas, uzskata domes opozicionārs.