Pētījums: 13. Saeimas deputāti balsojumos "atturas" daudz retāk nekā viņu priekšteči

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Apkopojot 13. Saeimas deputātu balsojumus plenārsēdēs no 06.11.2018.-30.09.2019., pretkorupcijas organizācija "Sabiedrība par atklātību - Delna" (Delna) secina, ka šī sasaukuma deputāti atturas daudz retāk nekā viņu priekšteči 12. Saeimā.

Deputāti kopumā nepilna gada laikā balsoja "atturos" 1864 reizes, kas vienā plenārsēdē ir vidēji 47 reizes. Savukārt katrs deputāts apskatītajā periodā kopumā visos balsojumos atturējies vidēji 19 reizes , tas ir aptuveni 2,5 reizes mazāk nekā iepriekšējās Saeimas deputāti, kas 2017. gadā atturējās katrs vidēji 47 reizes.

Ievērojami vairāk balsojumos atturas opozīcijas deputāti un deputāti, kas pieder pie partijām, kas bija pārstāvētas arī 12. Saeimā. Frakcijas Saskaņa deputāti atturējušies visvairāk un viņu balsojumi sastāda 60 % no "atturos" kopskaita. Vidēji viens frakcijas Saskaņa deputāts atturējies 51 reizi, bet viens ZZS deputāts atturējies vidēji 24 reizes.

Koalīcijas deputāti atturējušies ievērojami mazāk. Jaunā vienotība - vidēji 17 reizes, Nacionālā apvienība - vidēji 15 reizes, bet vismazāk atturējušies jaunievēlētie deputāti. Attīstībai/PAR! atturējušies tikai vidēji 3 reizes katrs deputāts, KPV LV - 2 reizes, bet JKP 1,5 reizes. Pie frakcijām nepiederošie deputāti atturējušies vidēji 9 reizes.

Septiņi 13. Saeimas deputāti nav atturējušies nevienā Saeimas balsojumā: Dace Bluķe (AP!), Jānis Cielēns (JKP), Aivars Geidāns (KPV LV), Aldis Gobzems, Artuss Kaimiņš (KPV LV), Linda Liepiņa, Mārtiņš Šteins (AP!).