"Jūs testējat manu pacietību"; Bondars no Budžeta komisijas draud izraidīt NVO pārstāvi

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) šodien brīdinājis organizācijas "Pro Bono Publico" līdzdibinātāju, valdes locekli Kristīnu Blumbergu par iespējamu izraidīšanu no sēdes.

Blumberga uz komisijas sēdi, kurā izskatīti priekšlikumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumam, ieradusies kā kolektīvās iniciatīvas par partiju finansējuma palielinājuma atlikšanu pārstāve.

Viņa vairākkārt mēģināja klātesošos iepazīstināt ar iniciatīvas atbalstītāju viedokli, līdztekus brīdinot par minētā likuma apstrīdēšanu Satversmes tiesā.

Komisijā runājot par vienu no daudzajiem likumprojektam iesniegtajiem priekšlikumiem, Blumberga atkārtoti sāka runāt par vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu Saeimai, pēc kā starp viņu un Bondaru, kurš centās sievieti pārtraukt, izcēlās vārdu apmaiņa paaugstinātos toņos.

"Ja jūs gribat iziet ārā no šejienes, jums tiks palīdzēts iziet!" skaļā balsī paziņoja Bondars.

"Lūdzu, gribu redzēt," atbildēja Blumberga.

Pēc kāda laika, jau pie kāda cita priekšlikuma iztirzāšanas, Blumberga atkārtoti vēlējās vērst deputātu uzmanību uz iedzīvotāju viedokli, vienlaikus lūdzot Bondaru pret viņu izturēties ar cieņu.

"Es esmu leģitīma pārstāve, kā arī sieviete," teica organizācijas pārstāve.

"Mēs te nedalām sievietēs un vīriešos, jūs esat cilvēks," atbildēja Bondars, pēc īsa brīža, turpinoties savstarpējai vārdu apmaiņai, viņam pasakot: "Jūs patlaban testējat manu pacietību, ko man darīt ar jums."

Kā ziņots, Saeimas Prezidijs izskatīšanai parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai nodeva vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu, kas paredz atlikt būtisku partiju finansējuma palielināšanu. Kā Budžeta komisijā norādīja deputāte Jūlija Stepaņenko, Mandātu komisija kolektīvo iesniegumu skatīšot 22.novembrī, pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas.

Saeimas vairākums ceturtdien gan noraidīja opozīcijas deputātu iesniegtos grozījumus par valsts finansējuma partijām pieauguma piemērošanu tikai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Sabiedrības iniciatīvu portāls "Manabalss.lv" iepriekš skaidroja, ka nepieciešamais parakstu skaits par minēto iniciatīvu savākts nepilnu divu nedēļu laikā, turklāt iedzīvotāju īsā laikā izrādītais atbalsts ir otrais lielākais platformas vēsturē.

Vēl ātrāk par pašreizējo iniciatīvu atbalstu ir guvis tikai 2014.gadā virzītais priekšlikums par bankas "Citadele" pārdošanas pārtraukšanu". Tas pilsoņu atbalstu guva deviņās dienās.