Erdogans atkal draud atvērt migrantiem durvis uz Eiropu

 
©REUTERS/AFP/SCANPIX/LETA

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien, viesojoties Ungārijā, atkārtojis savus draudus atvērt nelegālajiem imigrantiem durvis uz Eiropu, ja starptautiskā sabiedrība nepalielinās atbalstu Turcijai.

"Neatkarīgi no tā, vai atbalsts tiks saņemts, mēs turpināsim uzņemt mūsu viesus, bet tikai līdz zināmam punktam," preses konferencē kopā ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu sacīja Erdogans.

"Ja mēs redzēsim, ka tas nestrādā, kā jau es teicu agrāk, mums nebūs citas iespējas, kā atvērt vārtus. Ja mēs atvērsim vārtus, skaidrs, kurp viņi dosies," paziņoja Erdogans.

Eiropas Savienība (ES) un Turcija 2016.gadā noslēdza vienošanos, saskaņā ar kuru ES apņēmās piešķirt palīdzībā Turcijai sešus miljardus eiro, apmaiņā pret ko Turcija piekrita apturēt nelegālo imigrantu plūsmu uz Eiropu.

Erdogans ir vairākkārt draudējis atļaut nelegālajiem imigrantiem doties tālāk uz Eiropu, ja starptautiskie partneri nepiešķirs Turcijai vairāk naudas, lai palīdzētu tai izmitināt bēgļus.

Kopš Sīrijas pilsoņkara sākuma Turcija ir uzņēmusi aptuveni 3,6 miljonus bēgļu, kas ir daudz vairāk nekā jebkura cita valsts.

 

Abonē